WhatsApp'ta büyük güncelleme: Türkiye'de birçok özellik hizmete alındı

Wizard

Forum Üyesi
13 Eyl 2022
8,363
0
0
WhatsApp birkaç ay önce duyurduğu dosya boyutu, benden sil gibi özellikleri son güncellemeyle Türkiye'de hizmete aldı. Kullanıcı gizliliğini artırmak isteyen şirket WhatsApp kullanıcılarına numaralarını gizleme imkanı sunacak.

cr6AdDRTeE2PtzdYaOUFpw.jpg
Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor.*Şirket son olarak Türkiye'de iki yeni özelliği aktifleştirdi.
5rfNkLoqzkyL9GgUG7ItDg.jpg
WhatsApp'ın son güncellemesiyle dosya gönderme boyutu 2 GB'ye yükseltildi. Ayrıca gruplardaki kişi sınırı da 512'ye çıkartıldı.
PjiGacwX4keLD2oo8QOtmw.jpg
Ayrıca mesaj silme özelliğinde de kullanıcı dostu bir iyileştirme yapıldı.*Yanlışlıkla gönderilen mesajlar aceleyle herkesten sil yerine benden sil seçeneğiyle kullanıcıları zor durumda bırakabiliyordu.*WhatsApp artık benden sil seçeneğine birkaç saniyeliğine de olsa geri alma özelliği getirdi.
zfTH1U7yP0ySsqJPjZedgg.jpg
WhatsApp İşletme uygulamasını çıakrdıktan sonra işletme sahiplerine yönelik bir dizi yeniliği de kullanıma açmaya başladı.*Kullanıcı tarafında ise verilerin korunması gerekiyor. Son bilgilere göre bir işletme hesabıyla etkileşime geçerken numaranızı gizleyebileceksiniz.*Ayrıca işletmeler için sohbet anketi imkanı getiriliyor. İsterseniz bir işletmeyle etkileşime girdikten sonra aldığınız hizmeti değerlendirebileceksiniz.*Kullanıcı tarafını pek etkilemeyecek olan bu geliştirmeyle işletmelere geri bildirim sağlanacak.
Ehctjz2JUE-3140xZz8Qbg.jpg
Gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi özelliklerin geliştirildiği daha önce sızmıştı. Yakın zamanda bu iki özelliğin tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.
M4ceDcNyv0eRWtrrwUOe_A.jpg
WhatsApp son olarak tek seferlik paylaşımlara ilişkin yeni bir adım atıyor.*Güvenlik kurallarını sertleştiren WhatsApp sadece bir kere görüntülenecek mesajlar özelliğini geliştirmişti.*Ancak bu uygulamanın da bir güvenlik açığı bulunuyordu. Siz karşınızdakine tek sefer görmesi için fotoğraf atsanız bile sistem ekran görüntüsü almayı engelleyemiyordu. Bu da amacın dışına çıkmak anlamına geliyordu.*Yakında yapılacak geliştirmeyle tek seferlik mesajlar açıldığında telefonun ekran görüntüsü alma özelliği devre dışı kalacak.
1J9C6Iugi0WaOqL6qgHRdA.jpg
Dünya genelinde kullanılan WhatsApp geçtiğimiz yıllarda gönderilen mesajların silinebilmesine imkan tanımıştı. Şirket bu özelliği daha da geliştirdi.*Son güncellemelere göre gönderilen bir mesaj silmek için 60 saate sahip olacaksınız.
CeYYGStTtECuRkh-RUw-xw.jpg
WABetainfo'nun haberine göre, WhatsApp Android 2.22.16.3 sürümü ile birlikte durum güncellemesinde sesli mesaj seçeneğini de ekleyecek.
ojBP7RsvzEWrljoZktSJ4g.jpg
Kullanıcılar fotoğraf ve videolara ek olarak sesli notlar da paylaşabilecekler. WhatsApp bu özelliğin adını "voice status" olarak belirledi.
xgSAM2PIzUKUU0l4Xtb7tg.jpg
Görüntülerde durum sayfasının alt tarafında artık bir mikrofon simgesi bulunuyor ve kullanıcılar bu düğmeye basarak sesli notlarını kaydedip diğer WhatsApp kullanıcıları ile paylaşabiliyorlar.
vke3WeA7R0atzyjsKeuTnQ.jpg
Mikrofonun altında, alışılageldik metin, fotoğraf, video paylaşma seçenekleri yer alıyor.Whatsapp, sesli durum bildirimlerini uçtan uca şifreleyecek ve sadece seçilen kişilere gösterecek.]]
 
Üst