Vbulletin Nedir ?

Linux

Admin
12 Eyl 2022
10,411
1
38
İçerik yönetim sistemleri (CMS), bugün ki web sektörünün gelişmesinde en büyük rol oynayan hazır web yapıları olarak dikkat çekiyor. vBulletin, bu yapılar içerisinde en eski ve kendi sınıfında en çok tercih edilen yapılardan birisi olarak da dikkat çekiyor. Bildiğimiz üzere artık web sitesi kurmak hazır sistemler sayesinde çok daha kolay bir hale geldi. Artık web sitesi sahibi olabilmek için tarzı her ne olursa olsun internet üzerinde küçük bir araştırma yaparak birçok farklı hazır sistem bulabiliyor ve bu sayede kolay bir şekilde kurulum yaparak kendi web sitenizin sahibi olabiliyorsunuz.

vBulletin, bu tanıma tamamı ile uyan bir sistemdir. WordPress, Joomla gibi sistemlerin aksine sadece özel bir forum sistemi yapısı olarak dikkat çekiyor. Forum anlamında CMS modül olarak inceleyebileceğimiz Mybb, SMF gibi birçok farklı sistem olmasına rağmen görsellik, işlevsellik ve SEO uyumu açısından dünyanın en çok tercih edilen özel forum sistemi olarak dikkat çekiyor.

vBulletin Nedir?
vBulletin, altyapı olarak son derece gelişmiş ve PHP altyapısı ile birlikte hazırlanmış, modüller ile desteklenebilen ve farklı tema seçenekleri ile kullanılabilen inanılmaz bir sistem durumundadır. Forum yazılımı olarak dünya genelinde en çok tercih edilen sistemdir. Gelişmiş altyapısı sayesinde çok kısa bir zaman içerisinde kurulabilen ve geliştirilebilen bu sistem, yazılımcı firma tarafından ücretli lisans ile satılmaktadır.

Yıllık ve ömür boyu lisans fiyatları farklılık göstermektedir. SMF, MyBB gibi forum sistemleri tamamı ile ücretsiz olarak satıldığından dolayı rağbet azalmıyor. Görsel olarak son derece gelişmiş ve kaliteli bir sistem olduğundan dolayı vBulletin her zaman çok daha fazla tercih edilen sistem olmuştur. Modül uyumluluğu sayesinde de birçok farklı alanı kendiniz düzenleyebiliyor, forum rankları atayabiliyor ve Paypal ile entegrasyon sağlayabiliyorsunuz.
 
Üst