Üç Kız Kardeş - Kitap Özeti Oku, Konusu, Karakterleri Ve Sayfa Sayısı

Rümeysa

Forum Üyesi
22 Eyl 2022
1,257
0
0
64380c7286b247148caf5586.jpg
İclal Aydın tarafından yazılan Üç Kız Kardeş ülkemizin en güzel şehirlerinden Biri olan Ayvalık'ta yaşayan
bir ailenin yaşamını anlatmaktadır.

Üç Kız Kardeş - Konusu

Üç Kız Kardeş Ayvalık şehrinde yaşayan Dönüş, Türkan ve Derya isimli üç kız kardeşin yaşantısı konu ediniyor. Romanda kardeşlerin birbirleriyle, çevreleriyle ve aileleriyle olan samimi ve sıcak ilişkileri, Ayvalık'ın tarihi sokaklarında geçen yaşantıları anlatılıyor.

Üç Kız Kardeş - Kitap Özeti Oku

Türkan, Dönüş ve Derya birbirlerine bağlı üç kız kardeştir. Babalar PTT'de müdürlük görevi yapan Sadık Bey, anneleri Nesrin Hanım ise öğretmendir. Henüz Dönüş ve Derya dünyada yokken Türkan ile ailesi Eskişehir'de yaşamaktadır. Nesrin Hanım ikinci çocuğuna hamileyken Ayvalık şehrine taşınırlar. Dönüş ardından en küçükleri Derya dünyaya gelir.


Türkan liseden mezun olduktan sonra İstanbullu bir ailenin zengin oğluyla evlenir. Ancak damadın sürekli iş için yurtdışına gitmesinin nedeni ve Türkan'ın evliliğinde işlerin yolunda gitmediği çok sonraları ortaya çıkacaktır. Türkan'ın kızı Defne dünyaya geldikten sonra anneleri Nermin Hanım vefat eder. Kardeşlerden en küçük olanı Derya İstanbul'da Mimarlık okuyan başına buyruk, dik kafalı ve cesur bir kızdır. Dönüş ise çocukluk aşkı Serdar'a aşıktır. Serdar'da Dönüş'e aşıktır ancak birbirlerine uzun senelerce söyleyemezler.

Mesut ailenin baktığı evsiz bir çocuktur ve Sadık Bey'i çok sevmektedir. Mesut zeka engellidir ve bir gün Sadık Bey'in bütün parasını evi ısıtmak için ocakta yakar. Bütün parasını kaybeden Sadık Bey ve Dönüş mecburen İstanbul'a dönmek zorunda kalır. Ardından Derya üniversite aşkı Erdem ile evlenir ve bir kızları olur. Türkan ise sonunda kendisini uzun yıllardır sefalet içinde bırakan ve döven kocası Somer'i terk eder.

Türkan daha sonra uzun yıllardır beraber çalıştığı patronu ile çok mutlu bir evlilik yapar. Dönüş is sonunda senelerdir beklediği çocukluk aşkı Serdar ile evlenir ve hayatında hiç olmadığı kadar mutlu olur.

Üç Kız Kardeş - Kitap Karakterleri ve Sayfa Sayısı

Sayfa sayısı: 372

Türkan: Kardeşlerden en büyüğü

Dönüş: Kardeşlerin ortancası

Derya: Kardeşlerin en küçüğü

Sadık Bey: Üç kız kardeşin PTT müdürü babası

Nesrin Hanım: Üç kız kardeşin ilkokul öğretmeni annesi

Mesut: Sadık Bey'in manevi oğlu evsiz çocuk

Rüçhan Hanım: Türkan'ın kayınvalidesi

Somer: Türkan'ın işe yaramaz kocasıDevami...
 
Üst