Nedir Bu Vbseo İşlevi,Görevi Nelerdir?

VeDa

Forum Üyesi
14 Eyl 2022
2,428
0
0
vbulletin forumları için özel olarak hazırlanmış vbseo forum urllerini modrewrite kullanarak SEO açısından botların crawl etmesine uygun hale getirirken konu ismini url’nin içine ekleyerek keyword uyumluluğunu yukarı çekmektedir. Ayrıca meta keyword ve description bölümlerinide bağlı bulunduğu sayfaya göre değiştiren vbseo aramalarda üst sıralarda çıkamınızı sağlamakta. CRR Custom Rewrite Rules özelliği ile forumunuza kurduğunuz özellikler için özel url çözümlemeleri geliştirmenize yardımcı oluyor. Relevant Replacements ile istediğiniz otomatik kelime değiştirmelerini template içerisinde kullanmanızı sağlıyor. Konunun ilk 15 kelimesini konunun üst kısımlarına yerleştirmenizi ve her konuda tekrarlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yeni geliştirilen linkbacks sistemi ile vbseo forum dünyası ile Blog dünyası arasında iletişim kurmakta.

vbseo satın almak için malesef bir ücret gözden çıkarmanız gerekmekte.

vbseo AvantajlarıSite Trafiği – Bütün arama motorlarından daha fazla trafik.

Kazanç – Forumunuzdan kazandığınız aylık kazancı arttırma

Mesaj – Sitenizin içeriğine yönelik ziyaretçi gelmesini sağlama ve içerik genişletme

Uyeler – Arama motorlarında daha fazla yer alarak , üye sayınızın artması

Büyüme – Big-board.com da sitenizin yer alma şansını arttırması.vbseo Sonuçları – Nasıl ÇalışırDaha Fazla Indexlenme – Arama motorlarında daha fazla sayfanızın indexlenmesini sağlar.

Hızlı Indexlenme – Arama motorları tarafından daha hızlı indexlenmenizi sağlar.

Daha Iyi Uyumluluk – Bütün sayfalarınız için keyword uyumluluğunu arttırma

Cezalardan Kurtulma – Olası aynı içeriğe yönlenme cezasından kurtulma.

Adsense Uyumluluğu – Google Adsense için özel keyword seçimi ve kazancın artması.Blog ve Forumların Birleşmesi

vbseo 3.0 ile birlikte yeni bir özelliği olan pingbacks , trackbacks ve refbacks’i tanıttı. Bu sistemlerin çalışma mantığı şu şekildedir.Trackbacks

Trackback basit bir şekilde onaylamadır. Bu onaylama bir network sinyali (ping) ile Site A (gönderen)’dan Site B (alıcı)’ya gönderir.Genelde alıcıda göndericiye geri sinyal gönderir. Trackback fiziksel link olmak zorunda değildir. Sistemin kullanılması için her iki sitedede trackback özelliğinin olması gerekmektedir.Pingbacks

Pingbackte Site A’dan Site B’ye gönderilen network sinyali (ping)’dir. Ancak pingback aynı zamanda fiziksel bir linkte yaratır. Site B sinyali aldığı zaman Site A’ya giderek sinyalin doğruluğunu kontrol eder. Bu pingbacklerin spam için kullanılmasını önüne geçer.Sistemin kullanılması için her iki sitedede pingback özelliğinin olması gerekmektedir.

Refbacks

Refback bir linktir. Ancak Site A (link sahibi) Stie B (alıcı)’ya herhangi bir sinyal göndermek zorunda değildir. Bunun yerine Site otomatik olarak linki takip ederek kendisine geleni kaydeder. Bu analiz web kullanıcılarının referrer başlığını kullanarak çalışmaktadır. Bu sistemin çalışması için karşı siteden herhangi bir beklenti yoktur.Custom Rewrite Rules

Custom Rewriite Rules forumunuza kurduğunuz modifikasyonların adreslerini istediğiniz formata çevirmenize ve onları isteklerinize göre rewrite etmenize dolayısıyla arama motorları tarafından en iyi şekilde indexlenmesina yardımcı olur.

Relevant Replacements

Templatelerinizin içine vbseo Kontrol Panelinden belirleyeceğiniz kelime değişkenlerini ekleyebilirsiniz. Mesajın ilk 15 kelimesi gibi.
 
Üst