''Neden hep aynı isimler?''

Broker

Moderator
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
Beşiktaş'ta Valerien Ismael'in takımdan ayrılacağı iddiaları üzerine Uğur Meleke, beIN MANŞET'te siyah beyazlı takıma teknik direktör önerisinde bulundu...Uğur Meleke'nin sözleri şu şekilde:

"Adı geçen teknik direkörlere bakıyorum yine çok dar bir vizyondan bakıyorlar. Lütfen vizyonunuzu genişletin ve biraz daha uzaklara bakın. Vitor Pereira'yı Fenerbahçe'ye uygun bulmadığımız zaman anlatmak istediğimiz, ifade etmek istediğimi bir şey vardı. Jorge Jesus, anlatmak istediğimiz şeyleri bize gösterdi. Fenerbahçe'ye oynattığı futbolla 'bu da mümkün' dedi.

Şu anda Benitez'in adı geçiyor. Benitez, çok değerli bir teknik direktör. A Milli Takım için Kuntz giderse üç teknik adam önermiştik; Bielsa, Sampaoli ve Benitez boşta. Bu isimlerin belli yaşları da var ve milli takım tercihleri olabilir onlar için şu dakikada ve görüşebiliriz demiştim. Sampaoli artık boşta değil fakan Bielsa ve Benitez hala boşta. Milli Takım için anmıştım bu adayları, Beşiktaş için de Benitez iyi bir aday ama adı anılmayanlardan geçtiğimiz günlerde adı Hull City ile anılan Pedro Martinez, Olympiacos'un başındayken Fenerbahçe ile karşılaşmıştı ve Olympiacos, Vitor Pereira'nın çalıştırdığı Fenerbahçe'yi sürklase etmişti.

Neden hep aynı isimler? Şenol Güneş, Sergen Yalçın ve yeni ayrıldığı için Steven Gerrard...

Pedro Martinez'i bence takip etmediler. Yine Wolwes'ten ayrılan Bruno Lage, Almanya'da Adi Hütter çok iyi işler yaptı. Andre Villas-Boas'ı anlatmaya gerek yok. Scott Parker mütevazi takımlara çok güzel futbol oynattı. Lütfen vizyonunuzu genişletin ve 5 büyük ligde çalışmış, Portekiz'de ve Hollanda'da çalışmış hoacalara dikkatlice bakın.

Elinizde Wout Weghorst var ve geçen sene Sean Dyche ile beraber çalıştı. Ben, Sean Dyche'yi biraz pragmatik buluyorum, büyük takımlar için pek uygun bulmuyorum ama Weghorst'a fikrini sorabilirsiniz. Takımda İngiltere, Fransa ve İtalya görmüş Ghezzal var. Bunlar sadece futbolcu değil, saha içinde futbol adamı. Fikir alış verişi yapmakta fayda var.

Ez cümler, her Vitor Pereira ve Valerien Ismael eleştirisi yapan yerli hoca gelsin fikrinde değil. Jesus, Türk futboluna nasıl yeni fikirler, yeni sözler, yeni pencelere açtıysa, yeni pencelere açabilecek teknik adamlar getirin."
 
Üst