Ismael yorumu: Bence erken bir ayrılık...

Broker

Moderator
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
Sabah Spor yazarları, Beşiktaş'ın gündemini ve Valerien Ismael'in ayrılığını değerlendirdi

"BENCE ERKEN BİR AYRILIK"

ÖMER ÜRÜNDÜL: İsmael'den geçen sene geldiği zaman umutluydum. Maçı yaşayan ve futbolculara iyi kondisyon veren bir teknik direktördü. Ama bu sene gerçekten Beşiktaş'ta beklenenin aksine kötü bir performans var. Tabii sakatlıklar ve bazı şanssızlıklar da oldu. Örneğin; son Hatay karşılaşması, kaybedilecek bir maç görüntüsünde değildi. Ama bu tabloda taraftar da desteğini çektiği zaman tabii ki İsmael'in işi iyice zorlaşmıştı. Başkan Çebi'nin, derbiyi bekleyeceğini düşünüyordum ama erken bir ayrılık kararı oldu.

"İSMAİL KARTAL DÜŞÜNÜLEBİLİR"

GÜRCAN BİLGİÇ: Beşiktaş'ın kadro kalitesi hâlâ iddiasını sürdürecek güçte. En doğru seçenek Türkiye'yi tanıyan, takıma aşina, taraftarın ne istediğini bilen bir isim . Ama Beşiktaş'ın gündeminde hep 'denenmişler' var. Başarısız olup gittikleri unutuluyor. Şenol hoca TFF'ye gidiyor, Sergen Yalçın bu yönetimle anlaşamayıp ayrıldı. Böyle geri dönüşler genelde doğru sonuç vermez. Yabancı olarak Lucescu doğru bir kısa yoldur. Geçen sene F.Bahçe'yi ayağa kaldıran İsmail Kartal ya da tecrübeli bir isim olarak Samet Aybaba da düşünülebilir.

"ŞENOL GÜNEŞ EN DOÐRU İSİM"

LEVENT TÜZEMEN: Hatayspor sonrası İsmael'in, oyunculara yaptığı yorum bence Beşiktaş ile kopma noktasına geldiğinin ruh haliydi. Fransız teknik adamın yerine yabancı bir hoca getirmek büyük risk olur. Camiayı tanıyan, taraftarı kucaklayacak yerli bir teknik adam Beşiktaş'ı yönetmeli. Bu noktada Şenol Güneş en doğru isim. Güneş, tecrübesiyle takımı ayağa kaldırır.

"ZAMAN KAYBI OLMAYACAK"

FATİH DOÐAN: Beşiktaş'ta İsmael dönemi bitti, sadece resmileşmesi bekleniyor. Beşiktaş doğru bir hoca tercihiyle yeniden şampiyonluk yarışına ortak olabilir. Temel nokta şu; zaman kaybına yol açmayacak, Beşiktaş'ı içselleştirmiş, Türkiye'nin gerçeklerini bilen hocalarla hızlı sinerji sağlanabilir. Elde çok alternatif yok. Lucescu, Şenol Güneş ve Rıza Çalımbay üçlüsü masanın üzerine konulabilir. Sergen Yalçın ve Samet Aybaba isimleri eklenebilir, ama olacağına ihtimal vermiyorum.
 
Üst