DGS üniversite kayıtları ne zaman? ÖSYM kayıt tarihlerini paylaştı

Haberci

Forum Üyesi
13 Eyl 2022
6,412
0
0
f1PWfz3XzU-nIsrEeLyA7Q.jpg
29 Ağustos - 5 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılan*2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) tercihlerinin sonuçları ilan edildi. Tercih sonuç açıklaması ardından gözler kayıt tarihlerine çevrildi. Peki,*DGS üniversite kayıtları ne zaman?

2023 Dikey Geçiş Sınavı (2023-DGS) tercih sonuçları açıklandı. Herhangi bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan öğrenciler, belirtilen tarihler arasında kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek. ÖSYM, DGS üniversite kayıt tarihlerini paylaştı.*

ÖSYM TARİH VERDİ*

Bir yükseköğretim programını kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili üniversite tarafından 14-20 Eylül 2023 tarihleri arasında yapılacak.*

niLRwIfgRUGtPh8Y4vkgKw.jpg
Elektronik kayıt yaptırmak isteyen adaylar, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının e-devlet kapısı üzerinden sunduğu "Üniversite E-Kayıt" uygulamasını tıklayarak, adresi üzerinden 14-18 Eylül 2023 tarihleri arasında (18 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59'a kadar) elektronik kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecektir. Elektronik kayıt yapan adayların, ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları için e-kayıt işlemlerinin başarıyla gerçekleştirildiğine dair yazıyı ekranda görmeleri gerekmektedir. Elektronik kayıt işlemlerini tamamlayan adayların, üniversitelerinin web sitesinde belirtilen belgeleri ilgili tarih aralığında elden teslim etmesi gerekmektedir.