CANLI | Beşiktaş Başkanı Hasan Arat konuşuyor...

Beşiktaşlım

Forum Üyesi
20 Kas 2023
6,442
0
0
İŞTE ARAT'IN SÖZLERİ: - Salı günü Beşiktaş tribünleri yıllardan sonra ilk defa böyle bir inanç içerisindeydi. Biz o maçı taraftarımızla kazandık. Beşiktaş futbolcusu, taraftarı ve çocuklar için oynadı. Benim en büyük isteğim buydu, çocuklar için oynamaları. - Serdal Adalı'yı aldım ve Ankaragücü maçından sonra soyunma odasına götürdüm. Seçim bitti artık. Bizim birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Eğer bir başkan adayı, başkanla birlikte soyunma odasına iniyorsa ve evlatlara sarılıyorsa biz orada çok önemli bir resim verdik demektir. - Bir başkan, rakip başkan adayıyla birlikte soyunma odasına giriyorsa ve o da izim sarıldığımız gibi evlatlara sarılıyorsa, Beşiktaş çok önemli bir mesaj veriyor demektir Türkiye'ye. Şu yaşanan kritik dönemde, sporda yaşanan kırılma döneminde Beşiktaş şu anda örnek oluyor. Böyle işler spontane olur. Ben arkadaşıma güveniyorum, önce karşınızdakine güveneceksiniz. Beşiktaş öyle büyüyecek ki... Whatsapp mesajları ile birbirleri ile konuşanların yerine iyilik gelecek. Şu an herkes saha sonuçlarına bakıyor, 4 aydan beri ne yapıyorsunuz diye soran yok. Çok ağır şeyler yaşanmış Beşiktaş'ta. Benim gayrimenkullerim talan edilmiş ya! Beşiktaş devletiyle barışık bir camia, devlet kapılarını açtı Beşiktaş'a, ilişkilerimiz mükemmel. - 23 Mayıs Türkiye Kupası finali, Beşiktaş'ın bu sezon en önemli günü olacak. Beşiktaş 3 sezondur Kasım'da lige havlu atıyor. Harcanan paraya bakılınca bu kabul edilemez. Beşiktaş bunu hak etmiyor. Finale çıkıp oynayacaksın, şartlar ne olursa olsun oynayacaksın. Beşiktaş için oynayacaksın. - Şenol Güneş'in bu sezon görevi bırakması kırılma anıdır. - Fernando Santos konusunda çok üzüldüm. Biz hocayı getirirken iyi şartlarda getirdik. Böyle bir hocayı kısa sürede getirmek önemliydi. Siz de olsanız aynısını yapardınız çünkü Şubat ayında böyle bir takıma gelmeyi kimse istemez. Bazı hocalar Alanyaspor maçını izledikten sonra gelmek istemedi. Fernando Santos'a da söyledim, 'Benim sizi matematiksel olarak koruyabilecek bir durumum yok.' dedim. Yönetim kurulundan çıkan kararla bunu yaptık. Burası benim şahsi şirketim değil. - Bir gerçeği kabul etmemiz lazım: Afrika Kupası planlaması yapılmamış. Bir takımda bu kadar turnuvaya giden oyuncu olmaz. Bazı oyuncular için 'Neden yolladınız?' diyorlar. Gidenler gittikleri yerde kaç dakika oynamışlar? Biz bu kararları alırken bazı şeyleri düşündük ve aldık. Ghezzal neden bu kadar iyi oynamaya başladı? Sözleşme şartını değiştirdik, opsiyonu kaldırdık. Böyle kontrat yapılmaz. Rebic'in bize maliyeti 6 milyon euro, hadi gönderin bakalım gönderebiliyorsanız. - Arsenal, bu senenin planlamasına 2022 yılında başlamış. Biz gittik hepsiyle görüştük. Bugün teknolojik olarak sorun, hangi oyuncunun hangi parmağında sakatlık var söylüyorlar. Arsenal, yazılım şirketi satın almış. Sportif direktörlükte asıl etken satış oldu. İyi satış yaptığın zaman 'A Class' oluyorsun. Bizim düşündüğümüz isimleri kulüpleri bırakmak istemiyor. Keşke yazdığınız gibi maliyetlerde olsa. (SAYFA SÜREKLİ GÜNCELLENMEKTEDİR)