• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Yüzerek Avrupa'ya sığınanların hikayesini anlatan 'Yüzücüler' filmi yarın vizyona gir

Haberci

Forum Üyesi
_07ad6vz4U6cJbkAIv6V2w.jpg
Türkiye'den yüzerek ulaştığı Yunanistan'dan Almanya'ya giden Suriyeli sığınmacı ve olimpik yüzücü Yusra Mardini'nin hikayesini anlatan 'Yüzücüler' adlı film, yarın gösterime girecek.

'Yüzücüler' adlı biyografik bir dram filmine dönüşen öyküsü hakkında Uluslararası Olimpiyat Komitesi'ne (IOC) özel bir röportaj veren 24 yaşındaki sporcu Yusra Mardini, Rio 2016'da yarışmanın sığınmacılara bakış açısını ve bu topluluğa karşı sorumluluğunu nasıl değiştirdiğini anlattı. Röportajda, iki kez Sığınmacı Olimpik Sporcular Takımı'nda yer alan ve 24 yaşının çok ötesinde bir yaşam deneyimine sahip olan Mardini'nin, 2015 yılında Suriye'deki savaştan kaçtıktan sonra Avrupa'ya yaptığı tehlikeli tekne yolculuğunda ölüme yakın bir deneyim yaşadığı paylaşıldı. Almanya'nın Berlin kentine yerleştikten sonra yeni bir dil öğrenmek ve yeni bir hayat kurmak zorunda kalan Mardini, yüzme branşıyla Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda ilk Sığınmacı Olimpiyat Takımı'na seçildi.

"ÇOK ŞEY ÖÐRENDİM"

Savaştan yüzerek kaçtığı ve sığındığı Avrupa'da olimpik sporcu olmasının "çılgınca" olduğunu değerlendiren Mardini, iki farklı hayat yaşadığını belirterek, "Suriye'den ayrıldıktan sonraki 5 yılda ilk 17 yaşımın toplamından daha fazla şey oldu. Bazen olan her şey yüzünden kendimi 50 yaşındaymışım gibi hissediyorum. Ama çok şey öğrendim; Sadece yüzmeye ve altın madalya kazanmaya odaklanan bu küçük kızdan savaştan kaçmaya ve dünyadaki milyonları temsil etmeye geçiş gözlerimi çok açtı ve düşünme şeklimi değiştirdi" şeklinde konuştu. Röportajda, Rio 2016 için IOC Sığınmacı Olimpiyat Takımı'na seçildikten sonra bile madalya kazanmaya odaklanan Mardini için tribünlerin seyircilerle dolu olduğu Maracana Stadyumu'na adımını atar atmaz her şeyin değiştiği ifade edildi. Takımıyla stada girdiği an herkesin ayakta olduğuna dikkati çeken Mardini, "Tüylerim diken diken oldu ve o anı asla unutmayacağım. İşte o zaman bunun benimle ilgili olmadığını, dünyadaki milyonlarca insanla ilgili olduğunu anladım. Sığınmacılardan çok fazla mesaj aldık ve hepsine yardım etme sorumluluğumuz olduğunu anladık. İnsanlara umut vermek artık benim için altın madalya kazanmaktan çok daha önemli oldu" değerlendirmesinde bulundu. "Dürüst olmak gerekirse daha önceleri sadece kendimi önemsiyordum" diyen Mardini, "Havuzda hala süper rekabetçi olsam da, diğer insanları önemsemek konusunda da çok şey öğrendim. Çeşitlilik hakkında çok şey öğrendim, gerçekten birlikte nasıl daha güçlü olduğumuz hakkında çok şey öğrendim" dedi.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.