• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

YSK'nin ilk oturumu nasıldı, zor muydu? TYT'de bu yıl Mona Roza ve maskelenmiş depres

denizz

Forum Üyesi
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumunun tamamlanmasıyla birlikte sınavda çıkan sorular gündem oldu. Özellikle Mona Roza ve maskelenmiş depresyon soruları adayları zorladı. Sınava katılım sağlayan adaylar, Türkçe, matematik, fen, sosyal bilimler testlerinden oluşan TYT'ye dair yorumlarını sosyal medya hesaplarından paylaşıyor. Peki, YKS'nin ilk oturumu TYT nasıldı, sınav zor muydu? İşte sosyal medyada öne çıkan soru yorumlarını bir araya getirdik...

lk2oXbaN4kydI8aM-iY3GA.jpg
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2023 maratonu TYT (Temel Yeterlilik Testi) ile başladı.**TYT'de adaylara Türkçe Testi'nde 40, Sosyal Bilimler Testi'nde 20, Temel Matematik Testi'nde 40, Fen Bilimleri Testi'nde 20 olmak üzere toplam 120 soru soruldu.
iNBRXoMam02wvLZGh16DmA.jpg
YKS'nin ilk oturumunda sorular sorular sosyal medyada da çok konuşuldu. İşte sosyal medyada yapılan YKS yorumlarından bazıları...
jJANpXO6z0emeCh83I7lsw.jpg
"Sınavda genel olarak zorlanmadım. 100 dakikada falan tüm sınavı bitirmiştim. Ama bir Mona Roza sorusu vardı. 20 dakika üzerinde düşünüp işaretlemeden kağıdı verip çıktım.""Sınava 3. girişim ve ilk defa Türkçe bu kadar zordu.""Masanın üzerindeki kahve fincanını almak ne kadar zor olabilirki ?" Kahve fincanından da soğudum. (Buna benzer bir cümleyle başlayan paragraf sorusu.)""Sınav fenaydı fena matematikteki o florasan sorusu var ya en az 20 dakika bakıştık onunla."
urbYKaZMdUumeCpVR01HrA.jpg
"Herhalde bu sınavında en meşhur sorusu "ıhlamurlar çiçek açtığı zaman"herkesin ağzında bu soru. ""45 tane felsefe sorusu çözdüm inanamıyorum. Bir Türkçe bu kadar felsefik olamaz.""Mona Rosa sorusunda beynini kaybetmeyen var mı ya?""Maskelenmiş depresyon sorusu beni mahvetti."
_FBm7E5SSk6xk5fs2FPKeA.jpg
"Türkçe gerçekten güzeldi ama o felsefedeki mavi ton sorusu... Bir süre mavinin hiçbir tonunu görmek istemiyorum."Kelebek sorusu, Eyfel sorusu, o nasıl Türkçeydi.""Mona-Roza'yı Allah bildiği gibi yapsın. Şıkları onar kez okudum farkı anlayabilmek için.""Mona Roza sorusunda beyin hücrelerimi sınav kağıdına bıraktım"

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.