YouTube'dan sınav özelliği: Eğitim videolarında yapay zeka test oluşturacak

cengiiz45

Forum Üyesi
15 Ara 2022
1,311
0
0
KzguEBBAfkKfAqmPipXrcQ.jpg
YouTube, eğitim videolarını izleyen kullanıcıların konuyu daha iyi pekiştirebilmeleri için yapay zeka tarafından test oluşturan yeni bir özelliği test ediyor.

YouTube, mobil uygulaması için yapay zeka tarafından oluşturulan kısa testler deneyerek izleyicilerin eğitim videolarında daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olmayı hedefliyor. HER VİDEODAN SONRA YAPAY ZEKA TARAFINDAN OLUŞTURULAN TEST ÇÖZÜLEBİLECEK Yapay zeka tarafından oluşturulan testler sayesinde kullanıcılar YouTube'da her videonun belirli bir konuyu ne kadar iyi kapsadığını anlamasına yardımcı olacak.

SINAV ÖZELLİÐİ ANA SAYFA AKIŞINDA*YER ALACAK Sınav özelliği, ana sayfa akışında son izlenen videoların altında bağlantılar olarak görünecek ve İngilizce içeriğin belirli bir bölümü için kullanılabilecek. YouTube'un bu özelliğin devam edip etmeyeceği konusunda henüz bir karar vermediği belirtiliyor. YouTube, uzun süredir kullanıcıların yeni şeyler öğrenmek için gittikleri bir platform olarak tanınıyor. TED-Ed ve HowToBasic gibi eğitici hesaplar, sırasıyla 18.8 milyon ve 17.3 milyon aboneye sahip popüler eğitim YouTube kanalları arasında yer alıyor. Ayrıca birçok öğretmen, eğitim içeriği oluşturmak veya öğrencileri için videolar keşfetmek ve paylaşmak için YouTube'a içerik üretiyor.

KONUYU DAHA DERİNLEMESİNE ANLAMA FIRSATI SUNUYOR Dolayısıyla, bir konu hakkında gerçekten daha fazla şey öğrenmek isteyenler için yeni sınav özelliği, konuyu daha derinlemesine anlama konusunda etkili bir yol olabilir. Bu yılın başlarında YouTube, Crash Course ve Arizona State University ile iş birliği yaparak üniversite öğrencilerine ücretsiz olarak erişilebilen dört kursu içeren "Study Hall" girişimini başlattı. Crash Course, John ve Hank Green tarafından yönetilen bir kanaldır ve 14.8 milyon aboneye ve yaklaşık 1.6 milyar görüntülemeye sahiptir.

PREMIUM ABONELER İÇİN YENİ BİR KİLİT EKRANI ÖZELLİÐİ Ayrıca, YouTube, üç aşamalı reklam engelleme politikası ve Premium aboneler için yeni bir kilit ekranı gibi özellikleri de test etmektedir.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.