• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Yeşilçam efsaneleri Ediz Hun ve Selma Güneri 'Muhteşem İkili' oyunuyla ilk kez tiyatr

Haberci

Forum Üyesi
obU-ohqbFECgrvE_Jw8RDg.jpg
Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ediz Hun ve Selma Güneri 'Muhteşem İkili' oyunuyla ilk kez tiyatro sahnesinde bir araya geldi.

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Ediz Hun ve Selma Güneri 'Muhteşem İkili' oyunuyla ilk kez tiyatro sahnesinde*buluştu.* Oyun öncesinde açıklamalarda bulunan Güneri, gençlik yıllarında kabare ve müzikallerde rol alsa da yıllar sonra tiyatro sahnesine çıktığı için çok heyecanlı olduğunu söyledi. Hun'un kendisini davet ettiğinde çok şaşırdığını dile getiren Güneri, "Çok değerli oyuncularla aynı sahneyi paylaşıyorum. Ediz Hun'u örnek aldım. Hazırlık süreci çok güzel geçti. Usta bir yönetmenle çalıştık. Ben Ediz'le gurur duyuyorum. Sinemada yıllarca çok güzel işler yaptı ama tiyatro yapma kararı çok zor bir şey. Çok cesaret ister" diye konuştu. Güneri, sahneye alışık olduğuna dikkati çekerek, tiyatronun hitap ettiği seyirci ile sinemanın seyircisinin farklı özellikleri olduğunu dile getirdi. "TİYATRO SEYİRCİSİ BELİRLİ BİR KÜLTÜRE SAHİP VE BİLİNÇLİ" Usta oyuncu Hun ise oyunun kolay bir oyun olmadığını belirterek, şunları söyledi: "Başarılı olmak için disiplinle çalışan herkes başarıya ulaşır. Senelerce sahnelerde hitabet şansım olmuştu. Sahneye alışığım ama tiyatro için ezberlemek yetmiyor. Onu yönetmenin söylediği şekilde aktarmak gerekiyor. Tiyatro, şiir okumak gibi bir şey değil. Tiyatro seyircisi belirli bir kültüre sahip ve bilinçli." Hun, Güneri ile 2009'da bir filmde başrolü paylaştıklarının altını çizerek, şunları kaydetti: "Selma Güneri, benim kadim dostumdur. İyi bir oyuncudur. Oyunun hakkını verir. Oyuncu kelimesini pek sevmiyorum. İyi bir artist diyeyim. Biz bir sanat icra ediyoruz. Şimdiki gençlerden de çok kabiliyetliler var. İşini ciddiyetle yapıyorsan mutlaka belirli bir başarıya ulaşırsın. Mesleğinizi iyi yapın, kapasitenizin üstüne çıkın."
vh_q0wkRaUOLYz3O5QRVaw.jpg
Tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı da kutlayan Ediz Hun, Mustafa Kemal Atatürk'ün sanata ve bilime verdiği değerin farkında olunması gerektiğini vurguladı.

KONUSU

Atilla Şendil'in yönetmenliğini üstlendiği, Savaş Özdural, Ilgın Angın ve Fatih Özacun'un da rol aldığı 'Muhteşem İkili'nin konusu şöyle: "Engin ve Meltem eski Yeşilçam oyuncularıdır. İş hayatlarındaki birlikteliklerini nikah masasına taşıyan çiftin evliliği bir süre sonra sona ermiştir. Artık birbirlerinin isimlerine bile tahammül edemez haldedirler. İkisiyle ayrı ayrı görüşmeyi sürdüren Engin'in yeğeni Savaş'a, çalıştığı TV kanalından eski meşhur oyuncuları buluşturacak bir program hazırlama görevi verilir. Savaş acaba Engin ve Meltem'i bir araya getirebilecek midir?"

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.