• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Yaşanmış Renkli Seçim Anıları

ixiRx

Forum Üyesi
1965 seçimlerindeydi. Oy kullandıktan sonra, köylü seçmen geri döndü. Görevlilerle aralarında şöyle bir konuşma geçti:

-Ben pusulamı geri istiyorum.

-Geri verilmez, niçin istiyorsun?

-Adres yazacağım.

-Adres yazılır mı be adam?

-Ama geçen seçimde adres yazmadık oylar başka partiye gitti...

1970'li yıllar. Partilerin amblemleri şu şekildeydi:

Adalet Partisi: Kır at...Güven Partisi: Koyun...Milliyetçi Hareket Partisi: Üç hilal, ama partinin en önemli destekçisi durumundaki Ülkü Ocaklarının amblemi Bozkurt....

Hangi partiydi hatırlamıyorum ama o yıllarda bir partinin ambleminde de, elinde kürekle çalışan bir insan resmi vardı. O partinin genel başkanı radyodan seçmenlere şöyle seslenirdi:

Değerli vatandaşlarım;

Yok atmış, yok koyunmuş, yok kurtmuş bırakın bu hayvanları yahu! İnsana oy verin, insana!..

1977 seçimlerindeydi.Demirel seçim için Ege'yi dolaşıyordu. Denizli-Aydın-Muğla yolları hıncahınç insanla doluydu. Demirel şöyle dedi: Acıyorum şu muhalefet partisine. Bakın bütün oylar bize gelecek. Ben halka dönüp de şu zavallı partiye de birkaç oy verin diyemem ki...

Biz çocukken anneannem anlatmıştı: "Rey vermek için filanca odaya vardım(O zamanlar oy kullanmak için mahallelerde mescitler kullanılırdı. Mescitlere "oda" denirdi.Mescidin bir toplanma ve sohbet odası, bir de namaz kılınan odası olurdu. Sohbet ve toplanma odasına seçim dönemlerinde oy sandığı konurdu. ) İçeri girdim. Adamlar elime bir kağıt, yuvarlak bir şey(evet mührü demek istiyor) bir de zarf tutuşturdular." Kağıda bunu bas, zarfa koy, ....ğa at, sonra şu yuvarlak şeyi de bize getir, dediler. Ben zarfın nereye atılacağını tam anlayamadım ama, sormaya da utandım. Kağıdı zarfa koydum. Baktım döşeme tahtalarından ikisinin arasında küçük bir yarık var. Zarfı o yarığa attım. Herhalde aşağı katta bulunan ahıra gitmiştir. Sonra yuvarlak demiri adamlara verip oradan ayrıldım."

Ramazan Canural

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.