Windows 8, 8.1 Kullanıcı Şifresi kaldırma, kırma, unuttum, iptal etme, Resimli

Rümeysa

Forum Üyesi
22 Eyl 2022
1,257
0
0
Windows 8, 8.1 Kullanıcı Şifresi kaldırma, kırma, unuttum, *iptal etme, *Resimli anlatım

Merhaba Windows 8 ve 8.1 işletim sisteminizde bulunan kullanıcı oturumu şifresini unuttunuz ve kaldırmak istiyorsunuz. Bu işlem nasıl yapılır şimdi onu anlatayım;

- ilk olarak bu işlemlerle yerel kullanıcı şifrenizi kırarız, eğer microsoft hesabı ile bağlantılı bir oturum açma yapıyorsanız bu işlemler yerine microsoft hesabı ( hotmail, msn) sayfanızdan şifrenizi alabilirsiniz. ( yani bilgisayarınız kullanıcı şifresi ekranında yerel kullanıcı olanlar bu işlemlerle şifrelerini kırabilirler. Açılış microsoft hesabı ile olanlar hotmail vb. siteden şifrelerini alabilirler.)

İşte yapacaklarınız:

- ilk olarak*Active@ Boot Disk 10 programını full olarak indirin.
-indirdiğini programı full olarak kurun.
- bir adet boş usb belleği bilgisayara takın.
- daha sonra kurduğunuz programı açın, programı açtıktan sonra taktığınız usb belleği bootlu olarak açılış diski olarak ayarlayın. bunu yapmak için
- usb belleğimizi açılış diski olarak ayarladıktan sonra şifre isteyen bilgisayarı kapatıp belleği takın.
- bilgisayarı usb bellekten başlatın. ( en önemli nokta burası bilgisayarın usb belleğimiz ile başlaması için bios ta bulunan boot ayarlarını usb bellek boot edecek şekilde yapılandırmalıyız. Uefi biosları bios ayar kısmında geçici olarak Legacy Csm boot olarak değiştirip bilgisayarı usb bellek ile başlatıyoruz.*)

- bilgisayarımız usb ile boot ettikten sonra karşımıza bu ekran gelir:
IMG_2825_800x600.jpg

- ardından program ana ekranı gelir bu ekranda biz ok yazan yeri tıklıyoruz.
IMG_2826_800x600.jpg

- ardından ana menü gelir, bu menüde alt kısımda bulunan anahtar resmi üzerine geliyoruz ve Active password Changer programını açıyoruz.
IMG_2827_800x600.jpg

- bu ekranda ileri diyoruz.
IMG_2828_800x600.jpg

- karşımıza gelen bu sayfada bize 3 seçenek sunuyor, biz en üsttekini seçiyoruz şifrenin olduğu bölümü otomatik bulsun.
IMG_2830_800x600.jpg

- şifrenin olduğu dosyanın bulunduğu yeri bize gösteren ekran burada ileri diyoruz.
IMG_2831_800x600.jpg

- şifresini kırmak istediğimiz kullanıcı ismini seçip ileri diyoruz.
IMG_2833_800x600.jpg

- ve son olarak gelen ekranda Clear this user password yazısı seçili iken Apply diyoruz.*
IMG_2835_800x600.jpg

Resimler kendi çekimim olup denenerek anlatım yapılmıştır.
bu işlemden sonra ana ekrandan bilgisayarı yeniden başlatın.
bilgisayar başlar başlamaz bios ayarlarına girin ve usb ile boot olması için yaptığınız değişiklikleri yine eski haline getirip kaydedin.
ilk açılışta bilgisayar güncelleme moduna geçebilir, açılış zaman alır, daha sonra normal açılışlarını yapar.

Dediğim gibi burda önemli olan nokta bilgisayarı bu hazırladığınız usb ile başlatmak ve başlatıp işimizi hallettikten sonra bios ayarlarını yine eski haline almak.

anahtar kelimeler:*windows 8 kullanıcı şifresi kaldırma, windows 8 kullanıcı şifresi kırma, windows 8 kullanıcı şifresi unuttum, windows 8 kullanıcı şifresi değiştirme, windows 8 kullanıcı şifresi koyma, windows 8 kullanıcı şifresi iptal etme, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programı, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programsız, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programı, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programsız, *windows 8 kullanıcı şifresi kaldırma, windows 8 kullanıcı şifresi unuttum, windows 8 kullanıcı şifresi değiştirme, windows 8 kullanıcı silme, windows 8 kullanıcı şifresi kırma,windows 8 kullanıcı şifresi kırma resimli,*windows 8 kullanıcı şifresi unuttum, windows 8 kullanıcı şifresi kaldırma, windows 8 kullanıcı şifresi değiştirme, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programı, windows 8 kullanıcı şifresi kırma programsız, windows 8.1 kullanıcı şifresi kaldırma, windows 8 şifremi unuttum,*windows 8 şifremi unuttum bilgisayarımı açamıyorum, windows 8 oturum şifresi kırma, windows 8 oturum şifresi kırma programsız, windows 8 oturum şifresi kırma usb, windows 8 oturum şifresi kırma programı, windows 8 kullanıcı şifresi unuttum, bilgisayar şifresi kırma windows 8, bilgisayar şifresini unuttum windows 8, bilgisayar şifremi unuttum windows 8

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.