"TFF mi, MHK mi önemli?"

alcnpktn

Forum Üyesi
Milliyet yazarı Cemal Ersen'in köşe yazısı

Futbolda şampiyonluk heyecanı sona erdi.Liglerin tescil edilmesinin ardından gözler 22-23 Haziran'da yapılması beklenen Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçimine çevrilecek.Seçime gireceğini açıklayan Mehmet Büyükekşi'nin kulüplerin geniş bir kesiminin desteğini aldığı ve yeterli imzaya ulaştığını duydum. Elbette karşı çıkan ve çekimser kalan "büyükler" de var.Büyükekşi başarısız mıdır? Tartışılır. Sorun, yaptığı işleri anlatamaması. Danışmanlarını eleştiriyorum bu anlamda. İyi bir ekibi ve kurulları da yok ayrıca.Kamuoyu, futbolun temel sorunlarına odaklanmıyor. Hele kulüpler... Onlar için asıl olan, çıkarlarını camiaları önünde savunmaya çalışmak, yapamazlar ise ezeli rakiplerine bulaşmak. Tutmadı mı? Federasyona kafa tutmak, hakemlere saldırmak.Evet; iddiamın arkasındayım, "agresiflik" üzerine kurulmuş bir düzen.Herkes hakkının yendiğini düşünüyor, "başkasının hakkını yedim mi?" diye yüzleşmiyor. Toplama çıkarmayı bilen herkes görür. Matematikte böyle bir gerçek var mı dostlar?Bugünün sorunu değil. Futbolda özerklik yasası çıktıktan sonra gelmiş geçmiş federasyonlara bakın.Alkışlarla uğurlanan kimler var? Bir elin parmağını geçmedi.Tek sorun hakemler mi?Yıllardır spor gazetecisiyim; üzülerek söylüyorum. Futbolumuzun günah keçisi her daim hakemler ve Merkez Hakem Kurulları olmuştur.Onları yönetenler ise önce sırtlarını sıvazlayıp, yarın kısa yoldan kurban etmişlerdir.Büyükekşi seçilirse, en büyük eleştiriyi benden alacaktır. Görev süresinde, "sorunun hakem ücretlerinin düzeltilmesi" olduğu yanılgısına düştü. Ya da öyle olduğuna ikna edildi.Döneminde iki MHK değiştirdi. Devam ederse üçüncüsü gelecek, Lale Orta ile çalışmayacak. Pişmanlığını yakın çevresine anlatması yetmez. İşi bilenlere danışmak gerek.Çılgınlıktır!MHK ve hakem konusu "profesyonel danışmanlara" bırakılmayacak kadar ciddi ve hayatidir. Sezon başında o kadar deneyimli insan dinlediniz, doğru kararı verdiniz mi Sayın Başkan?Bu coğrafyada futbolu yönetmek veya talip olmak çılgınlıktır. Ne İsa'ya yaranabilir, ne Musa'ya. Sırtınızı sıvazlayanlar üç gün sonra sizi yarı yolda bırakırlar.Üşenmedim saydım, 40 yılı aşkın sürede 19 kişi, ama 25 kez federasyon başkanı ile çalışmışım. Bunun normal olduğunu kim söyleyebilir?TFF Başkanı olursanız yıpranırsınız, dostluklar bozulur, çıkarlar söz konusu olunca kimse babasını tanımaz. Yalnız kalırsınız.Yola çıkmaya hazırlanan dostlarıma anımsatayım!Cemal ERSEN/ Milliyet

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.