• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Temmuzun getirdikleri

VeDa

Forum Üyesi
Sevgili Okurlarım
Temmuz ayının bende özel bir yeri var. Bu ayın içinde ilk oğlum dünyaya geldi ve ayın başında da ben doğdum. Benim doğduğum hafta 9 Temmuz 1945 Temmuz ikinci dünya savaşı sona ermişti. Bir savaş ki insanlık tarihinin o zamana kadar yapılan tüm savaşlardan daha fazla insan bu savaşta vefat etmiştir. İnsanoğlu tarihi boyunca herhangibir maddi değer için veya inanç için birbirlerini katletmiştir. İkinci Dünya savaşı tüm bu söylediklerimi ihtiva etmektedir. Bu savaş İnsanlık tarihinin en büyük soygunu olmuştur. Aynı zamanda politik görüşü için,inancı için,zenginliği için,ırkı için kadın çoluk çocuk ihtiyar demeden kitleler halinde acımadan katledilmişlerdir. Avrupa kıtasında bir kaç istisna hariç nerede ise tüm şehirler yerle bir olmuştur. Türkiye , hükümetinin büyük bir mahareti ile bu savaşta tüm baskılara direnerek tarafsız kalmış ve halkını korumuştur. Yalnız savaşın etkisi dolayısı ile ülkemizde büyük maddi sıkıntılar oluşmuştu. Ana gıda maddeleri karne ile dağıtılıyordu. Benim nüfusumda şeker için, ekmek için verildiğine dair damgalar vardı. Annem Babam, Büyükannem ve Büyükbabam , Halam ve Eniştem ile aynı dairede yaşıyorduk. Annemin dediğine göre ben aileye uğurlu gelmişim. Aile bireylerimizin erkekleri iş bulmuşlar ve durumumuz daha iyileşmişti.
Temmuz ayının bende çok iz bırakan diğer bir olayı 2 Temmuzda olan Sıvas katliamıdır. Bu olay ülkemiz için bir fanatizm, cehalet ve utanç vesilesidir. Ülkemizin şairleri,ozanları,yazarları vahşice katledilmişlerdir. Üzerinden otuz yol geçmesine rağmen ölenler için adalet sağlanmamıştır. Bu konu bence ülkemizin tarihine kara bir leke olarak geçecektir.
Sevgili Okurlarım Temmuz ayının bende iz bırakan üçüncü olay 3 Temmuzdaki Fenerbahçe aleyhine kurulan komplodur. Spor tarihimizdeki en büyük skandallardan biri olan bu olay bir kaç yol sonra çözülmüş ve Fenerbahçe beraat etmiştir. Ama bu arada Aziz beyin hapis yatması ve Fenerbahçe'nin Avrupa kupalarından men edilmesi gibi olaylar telafi edilmemiştir.
Bu son olay diğerleri ile mukayese edilemez. Bunu yazmamın sebebi her olayın basit görünmesine rağmen kitleler için önemli olduğudur.
Bu hafta kutladığım doğum günümdeki tebriklere ancak iki günde cevap verebildim.
Bu bakımdan çok şanslı ve çok zengin olduğumu düşünüyorum. Buradaki zenginlik maddiyattan çok daha önemlidir. Çünkü Sevginin gücü tüm maddiyattan daha büyüktür.
Hepimiz Sevgiyi yayalım ve gelecek nesillerimize çok daha iyi bir Dünya bırakalım
Saygı ve Sevgilerimle

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.