SQl Server Merge komutu

Acoupotan

Forum Üyesi
22 Eyl 2022
166
0
0
Egypt
herkese hayırlı günler diliyor yaşadığım bir sorunun çözümü için yardımınızı rica ediyorum.

SQl Server MERGE komutu ile ilgili sorunum , Söyle*ki aşağıdaki gibi iki tablom var . ilgili kaynak dosyalar ve kullandığım kod*aşağıdaki linkte mevcut bende ordan alarak kullandım.

Sorunum şu ki 2 tablom var bir tanesinde sadece işlem yapmak istediğim bilgiler var "Kaynak dosya" diye geçen tablo bu diğer tablo yani hedef tablosunda da başka bilgilerde var fakat ben sadece beni ilgilendiren yani kodu "2" olanlarla ilgileniyorum. işlem yaparken de sadece bunların üzerinde yapsın istiyorum.*

Bunun için* " ON (TARGET.ProductID = SOURCE.ProductID)* AND (TARGET.kod=2)* "* diye ekledim ama bir işe yaramadı.

Kullanımı ile ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkür ediyor*ve iyi çalışmalar diliyorum.

MERGE Product_Source AS TARGET
USING Product_target * *AS SOURCE
ON (TARGET.ProductID = SOURCE.ProductID) AND (TARGET.kod=2)

WHEN MATCHED AND * *( (TARGET.ProductName SOURCE.ProductName) OR (TARGET.Rate SOURCE.Rate) )
THEN UPDATE SET TARGET.ProductName = SOURCE.ProductName, TARGET.Rate = SOURCE.Rate
WHEN NOT MATCHED BY TARGET *
THEN INSERT (ProductID, ProductName, Rate) VALUES (SOURCE.ProductID, SOURCE.ProductName, SOURCE.Rate)
WHEN NOT MATCHED BY SOURCE
THEN DELETE

OUTPUT $action,
DELETED.ProductID AS TargetProductID,
DELETED.ProductName AS TargetProductName,
DELETED.Rate AS TargetRate,
INSERTED.ProductID AS SourceProductID,
INSERTED.ProductName AS SourceProductName,
INSERTED.Rate AS SourceRate;
5KphHt.png

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.