SQL Server ile offline çalışmak

Acoupotan

Forum Üyesi
22 Eyl 2022
166
0
0
Egypt
Merhaba,
**
* *Yıllardır*C# ile projeler geliştiriyorum.*Delphi ye yeni geçtim. Bu konuda kaynak bulamadığım için konu açmak zorunda kaldım. Daha önce açıldıysa özür dilerim, ben bulamadım.

* **C# ta SQL Serverdan çektiğim bilgileri Dataset nesnesine yüklüyorum ve orada*tutuyordum. Bu sayede işim bittiğinde Connection*kapatıp bir sonra ki işleme kadar aktif bir bağlantı olmadan çalışıyordum. Bu yöntem ile Thread üzerinde veriyi yükleyip arada geçen zaman içinde arayüzü kilitlemeden çok kanallı bir şekilde çalışma imkanım oluyor. Ayrıca veri yükleme ve diğer işlemleri otomatik yapan bir sınıf oluşturmakta epey kolaylaşıyor.

* * *Delphi de ise örneğin bir Query nesnesini yapılandırdığımda, aktif bir Connection olmadan veriyi Grid üzerinde tutamıyorum. Connection kapandığında tüm veri yok oluyor. Yapı çok farklı ve herşey tek kanal üzerinden çalışmak üzerine tasarlanmış gibi...

* * *Memory table kullanmadan,*C# ta kullandığım yöntemi Delphide nasıl uygulayabilirim? Aktif connection nesnesini kapattığımda grid üzerinde veriyi nasıl tutarım?

Teşekkür ederim.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.