Selda Bağcan, müziği bırakmak için şartını açıkladı

Haberci

Forum Üyesi
13 Eyl 2022
6,412
0
0
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda İstanbul'da konser veren Sanatçı Selda Bağcan, müziği bırakma şartını açıkladı.

Sabah yazarı Tuba Kalçık'a konuşan Selda Bağcan, "Ajda Pekkan ile aynı jenerasyonuz. O ne zaman müziği bırakırsa, ben de o zaman bırakacağım" dedi.

Bağcan'ın açıklamaları şöyle:

Sol-muhafazakarım" dediğiniz için siz de linç edilmiştiniz...

"Evet, sol çevrelerden bu tanımlamayı yaptığım zaman çok eleştiri almıştım. Hep söylerim, Türkiye'de sol yani bizim mahallenin bir kısmı tutucudur. Ben gelenek ve göreneklerimizi koruyan biriyim. Hem müziğimle hem de özel hayatımda gelenekçi bir insanım. İşten eve, evden işe bir hayatım var. Hiçbir zaman şaşalı bir yaşam tarzım olmadı. Sahnedeki kıyafetlerim çok ünlü modacılardan giyinmeme rağmen açık saçık olmadı hiç. 1971'de ilk sahneye çıktığım zaman da kıyafetlerim kapalıydı. Bizim dönemimizde kimse açık giyinmezdi. Göbeği açık kıyafetler giyen birini hiç hatırlamıyorum mesela. Bir tek dansözlerin göbeği açık olurdu. Sahnede göbeği açık giyinmek bize Batı'dan geldi."

Müziği bırakmayı düşünüyor musunuz?

"Ajda Pekkan ile aynı jenerasyonuz. O dönemden ikimiz kaldık sahneye çıkan. Ajda ne zaman müziği bırakırsa, ben de o zaman bırakacağım. Hatta ona sesleniyorum; 'Ajda ne olur müziği bırak ki, ben de bırakayım.' O bırakmadan, ben de bırakamayacağım."

Linç kültüründen bahsettiniz. Siz ülkedeki toplumsal gerilime dair neler söylemek istersiniz?

"Kutuplaşma ülkemize büyük zarar veriyor. Ben her dildenşarkı söyleyen bir sanatçı olarak, bu gerilime son vermemizgerektiğini düşünüyorum. Siyasetteki gerilim topluma dayansıyor. Siyasetteki gerilim azalırsa, topluma da yansır budurum. Ülkece artık kutuplaşmaya son verip, kucaklaşmamızgerekiyor. Türkiye'nin geleceği için bu gerekli."

Çocuk sahibi olmadığınıziçin pişmanlığınızvar mı?

"Evet var. Keşke bir çocuğumolsaydı diyorum. Çocuk sahibiolmayı kim istemez ki? Amaolmadı işte. Kısmet değilmiş.Benim beğendiklerim benibeğenmedi. Beni beğenenleride ben beğenmedim. O yüzdende evlenemedim."

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.