• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Scooter kazasında bilirkişi raporu açıklandı

miRBey

Denetim
Moderatör
hPO4fVZKlUql5J3cR8ZaPg.jpg
Antalya'da iki gencin hayatını kaybettiği scooter kazasında bilirkişi raporu açıklandı. İlk duruşmada hızının saatte 78 kilometre olduğunu söyleyen sürücüyü bilirkişi raporu yalanladı. Raporda scootera çarpan aracın hızının saatte 108 kilometre olduğu belirtildi.

Antalya'da iki kişinin öldüğü scooter kazası davasında ilk duruşma yapıldı.

Duruşmaya*scooterdaki Mahmut Yağız Balcı (18) ve Ada Kayahan'a (17) çarparak ölümüne neden olan sürücü* Muhammed Can Gülmez cezaevinden SEGBİS ile katıldı.

Ölen gençlerin aileleri ve taraf avukatları ise salonda hazır bulundu.

Hakim karşısında ilk savunmasını yapan sanık Gülmez, arkadaşının arabasıyla 78 kilometre hızla ilerlediği sırada Yağız ve Ada'nın scooter ile yola çıkmasıyla kazanın olduğunu söyledi.

Açıklanan bilirkişi raporunda ise Gülmezin kullandığı aracın hızının saatte 108 kilometre olduğu belirtildi.

Palmiye ağaçları nedeniyle scooterı görmediğini iddia eden Gülmez, "Olay ani geliştiği için frene*bastım ve sağa manevra yapmama rağmen kurtaramadım. Kendim sağlıkçıyım. 1 dakika içinde 112'yi aradım. Yaralıya müdahale etmeye çalıştım. Ancak sonuç olmadı" dedi. Gülmez, kaza anında telefonla konuştuğu ve sosyal medyadan canlı yayın yaptığı iddialarını yalanladı.* "ÇOCUKLARIMIZ GERİ GELMEYECEK" Ada Kayahan'ın babası Murat Kayahan ise sanığın sosyal medya hesaplarında hız ve drift görüntüleri olduğunu öne sürdü.* "Buradan çıkacak her karar bizim acımızı dindirmeyecek, çocuklarımız geri getirmeyecek" diyen Kayahan, "Başka ailelerin yanmaması için mücadelemizi devam ettireceğiz. Kötülük kazanmasın. Sanığın baş sağlığı dileğini kabul etmiyorum" diye konuştu.
HJcQtNGTW0WcR86kf5e8iA.jpg
Gözyaşlarına hakim olamayan anne Sevim Kayahan ise sanıktan sonuna kadar şikayetçi olduğunu söyledi. Ada'nın ablası Ekin Su Kayahan ise derin bir acı içerisinde olduklarını belirterek, "Tek kardeşim vardı onu da kaybettik. Şikayetçiyim" dedi. "EN AÐIR CEZAYI İSTİYORUZ" Yağız Balcı'nın babası Ali Balcı ise sanığın en ağır cezayı almasını istediklerini söyledi. Anne Ela Balcı ise "Birileri hızlı araba kullanacak diye bizim çocuklarımız toprak altında. Hızlı araba kullanmak cana kastetmektir. En ağır ceza neyse onuna cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu. DURUŞMA ERTELENDİ Sanık avukatı Şali Arslan ise müvekkilinin tutuksuz yargılanmasını talep etti. Şikayetçi avukatları sanığın 'bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme' suçundan yargılanmasını istedi. Mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, görüntü kayıtlarının yeniden incelenerek kusur durumunun belirlenmesi için duruşmayı erteledi.15 YIL HAPİS İSTEMİ

Kaza, 22 Ekim akşamı, Portakal Çiçeği Caddesi'nde meydana gelmişti. Üniversite sınavına hazırlanan lise öğrencileri Mahmut Yağız Balcı ve Ada Kayahan, bindiği scootera otomobil çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Aracın sürücüsü Muhammed Can Gülmez, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Muhammed Can Gülmez hakkında 'taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma' suçundan 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 15 yıla kadar hapisle cezası istemiyle dava açıldı.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.