• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Sanatçı Özkan Uğur'a veda! Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlanıyor

Haberci

Forum Üyesi
tfPis1QfkUut6pZkoCDbQQ.jpg
Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar'da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Özkan Uğur, 8 Temmuz Cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti. Usta sanatçı için AKM'de tören düzenlendi. Törene Uğur'un ailesi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Cem Yılmaz gibi sanatçılar katıldı. Özkan Uğur'un tabutunun başına sanat hayatı boyunca yol arkadaşı olan gitarı konuldu. Uğur'un cenazesi, Taksim Camisi'ne getilrildi.

p6m9YNAdv06mGVCsBoOELA.jpg
Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar'da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Özkan Uğur, 8 Temmuz Cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti.MFÖ grubunun üyelerinden usta sanatçı*Özkan*Uğur*son yolculuğuna*uğurlanıyor. Usta isim için Atatürk Kültür Merkezi'nde bir cenaze töreni düzenlendi. Tören başlamadan önce*Uğur'un tabutu sahneye getirildi. Usta ismin sanat hayatı boyuncu yol arkadaşı olan gitarı da tabutunun yanına konuldu. Törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mazhar Alanson, Fuat Güner, Cem Yılmaz, Zafer Algöz, Yılmaz Erdoğan, Ozan Güven ve çok sayıda sanatçı katıldı. Törende*Özkan*Uğur'la ilgili bir film de gösterildi. Salonda sanatçıların gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.
zqEthSfgR0-lJecmzlNRfA.jpg
Usta sanatçıyla birçok projeye imza atan Cem Yılmaz, tören sırasında hüngür hüngür ağladı.CEM YILMAZ GÖZYAŞLARINA BOÐULDU (VİDEO)
Ssq4qWQzOEOwewh9t7kzyA.jpg
Sahneye çıkan*Mazhar Alanson*ve*Fuat Güner*ikilisi güçlükle konuşabildi.*Güner, "Of... Özkan bu salonda bulunan, hatta bu ülkedeki herkes için çok büyük bir kayıp. Kimileri Özkan'ı MFÖ'nün Ö'sü, kimileri harika bir sahne sanatçısı, kimileri çok iyi bir dost olarak görür. Ama Özkan benim için 52 yıllık dostum, iş ortağım, iş ortağımızdı. Hiçbir söz, gözyaşı bu acıyı içimizden attıramaz. Özkan'ım yeniden buluşmak üzere hoşça kal..." dedi.
vHv7xx97-kOpFL8sPpK_gw.jpg
Mazhar Alanson*ise "Şu an burada olduğunu, bizi seyrettiğini biliyorum. Bir konuşma hazırlayamadım ama 3-4 gündür halimiz darmaduman. Gittik o gün herkes üzgün ağlıyor. Özkan'ın meşhur lafları vardır, biz kimse anlamasın istediğimiz zaman aramızda kuş diliyle konuşurduk. Özkan'ın yeteneğini biliyor. Özkan'cığım herhalde yetenekli olduğunu sen de biliyordun. Ama bu kadar şeyi bildiğini sen de bilmiyordun. (Gözyaşlarıyla) Meğer bütün herkes ne çok severmiş seni. Biz nasıl unutacağız, ne yapacağız bilmiyorum. Çaresiziz. Özkan'cığım ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin böyle bırakılmaz ki... Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık. Ah be Özkan'ım" dedi.MAZHAR-FUAT'TAN ÖZKAN UÐUR'A DUYGUSAL VEDA (VİDEO)
OP0qy3D7qE-ROasn0Y5OZA.jpg
Törende Özkan Uğur'un eşi*Aysun Arslan ile oğlu Alişan da konuşma yaptı.Alişan Uğur, "Özkan Uğur, annemin 41 yıllık aşkı, benim sevgili babamdı. O bizim üç kişilik çekirdek ailemizin temeliydi. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar çok sevdik birbirimizi. Ama şimdi görüyoruz ki o her yaşta, her görüşte insanın kat be kat sevgilisiymiş. Babam tüm çevresine bonkörce saçtığı neşesi, naifliği ile hafızalara kazandı. Benim babam adeta bu dünyaya sanatçı olsun diye ışınlanmış bir ruhtu. Hayatını hastalığına rağmen doyasıya yaşadı. Hastalığının en zor zamanlarında bile yüzünden gülümsemesi eksik olmadı. Artık onun gitar çalışını, sabah sesini açmak için yaptığı Özkan'ca egzersizlerini, kahkahalarını, esprilerini ve eleştirilerini duyamayacak, ona dokunamayacak olmak çok acı verici. Babam hakkında di'li geçmiş zamanda konuştuğumuza inanamıyorum, kabullenmek çok zor. Zaman bizim için durdu, boşlukta süzülüyoruz adeta. Hoşçakal canımın içi" ifadelerini kullandı.
danf1DrQ-E26ar8qZYzAog.jpg
Aysun Arslan ise "Benim tutunabilecek bir şeyim yok şu anda. Özkan Uğur'umuz için sizden bir dakikalık saygı duruşu rica ediyorum" dedi.*AKM'yi dolduranlar, ayağa kalkarak sanatçı için saygı duruşunda bulundu.
m_HT2DYLwUmHVIvlvH--Mg.jpg
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığının ardından 69 yaşında vefat eden sanatçı*Özkan*Uğur*için Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) düzenlenen törene katıldı.Ersoy, tören öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, "Çok önemli bir sanatçımıza veda ettiğimiz bir gün.*Özkan*Uğur*sanatçı unvanını layıkıyla taşıyabilen çok önemli bir sanatçımızdı" dedi.Uğur*gibi sanatçılara veda etmenin zor olduğunu söyleyen Bakan Ersoy, şunları kaydetti:"Hem müziğin efsanesi hem de ekranların, sinema perdesinin en doğal karakterlerinden biriydi. Geçmişte, günümüzde ve gelecekte de sanatçılarımıza örnek olacak çok değerli bir yetenekti. Böyle değerli sanatçıların yerini doldurmak maalesef çok güç oluyor. Başta değerli ailesi olmak üzere tüm sanatçılarımıza, yakın dostlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağ olsun."
CFnHBrhSyEmhWm-YjBiiFw.jpg
NTV canlı yayınına katılan Gülben Ergen, "Yeri doldurulamayacak sanatçı denir ya, Özkan gerçekten yeri doldurulamayacak, eşi benzeri olmayan, insani vasıfları çok fazla olan biri. Hepimiz çok acı çekiyoruz, Mazhar ve Fuat'ı da düşünüyorum, onlar nasıl ayakta kalacaklar... Biliyoruz ki bir sonraki nesil de dinleyecek onu. Dünyada az rastlanır bir ses" dedi.
4TglRbjupk2tCR00C01Q3Q.jpg
Oyuncu İlker Kaleli, "Bütün ülkemiz için çok büyük bir kayıp. Özkan Abi'yi herhangi bir sıfatla tanımlamak çok kolay değil. Müzisyen desen sadece müzisyen diyemezsin. Oyuncu desen çok daha fazlası. Dünyaya komple bir sanatçı olarak gelmiş. Bu şekilde uğurladığımız bir değer. Çok üzgünüm. Ondan çok şey öğrendim, öğrenmeye de devam ediyorum. Çocukken onunla şarkılarıyla büyüdüğümü düşünürsek, kim diyebilirdi ki yıllar sonra karşı karşı oynayacağız. Çok büyük bir ayrıcalıktı. Sahnenin önünde, arkasında ondan çok şey öğrendim" diye konuştu.
Ww9NxgCzU0KuTYh1TBPRRg.jpg
Müzisyen Metin Özülkü, "Sanatçı kelimesini hak etmesi gereken insanlar arasında en önde geleni. Ağabeyimin sınıf arkadaşıydı. Çok sıkı fıkıydılar. Onu tanıdığımda 8 yaşındaydım Benim rol modelim olan insanlar vardır müzik anlamında. Özkan Abi de bunlardan biriydi. Kreatif ve üretmeyi seven, farklı şeyleri ortaya koyan, kendi ürettiklerini hayata geçiren biriydi. Bütün müzisyenler gibi ondan çok şey öğrendim. Çok üzgünüm, ama çok da gurur duydum. Türkiye, çok önemli değerleri kaybettiği zaman bir araya gelip onu böyle yolcu edebiliyor" ifadesini kullandı.
MZShojlvUE67QbW6_GZ42w.jpg
Ünlü şarkıcı Seyyal Tanel, "Müzik kariyerimin ilk yıllarında yolumuz kesişti. Sonrasında onunla da ailesiyle de hiç ayrılmadık. Özkan, sahnede çok yüksek bir enerjiye sahipti. Şimdi onsuz bir MFÖ düşünemiyorum. Kolumuz, kanadımız kırık... O kadar içim kaynıyor ki şu anda. Hep saygıyla, özlemle anacağız. Bizimle beraber kalacak hep" dedi.
sJ0d72aXt0iMOio2Z0ADag.jpg
Özkan*Uğur'un cenazesi, Taksim Camisi'ne getilrildi. Kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.
P98LbX0i60aOv5txk29gwA.jpg
5pooJkRCdEOLdrGpB_w6Qw.jpg
4wqO8-W2C0me_EYxU9MUxw.jpg
5SrfeuDO0E60rsDb5N1SrA.jpg
e-t1_8FYTE-r15mALmEQNQ.jpg
6YsTEXdfBECcADGYzO2QPg.jpg
JRgl0jv_IUS2noX3UaHucw.jpg
AAVtdzesw0-ujfiL05tF1g.jpg
8eEEpLCpfkGlg-KEFoSc-Q.jpg
czlwiFaJ6UeRWrlSKGPSxQ.jpg
YrcfDCXki0SnLWoDNWCa0A.jpg
f71IUxCuckeb1e6bkRPJgg.jpg
B2sas-RdYkWzQI_ExnZrqQ.jpg
pGLh1mqTv0mWQN_d0d77_Q.jpg
bWHNf9CXHkSk6xMICg4I8g.jpg
5X9PSX6240a2RKl8vupo0Q.jpg
gClpzOhmYU6rY0jYY-OmeQ.jpg
DG7W-sEwKkivhVGZF61PVg.jpg
Cp-Yr447hEi1zb9uoZmMPA.jpg
-AdWb5a8t0G0aH3oYxM7Dg.jpg
79Mj4SSGoEK2Gm6FF190Ew.jpg
_IKmjjnCnkCo0bFA-VNpEA.jpg
jlh27i_A8U23b7d7m4zOcA.jpg
qxUXvZIPrkSdKy7HxMrvqA.jpg
ix1eNmHHL0mSXV1qP0xo4Q.jpg
W3DRTV-W30SG-XpykXnMeQ.jpg
cP-sGJ6f50GFDciXgD4-iQ.jpg
Yr3n44Mp80GJkbmqhGSibA.jpg
Ipl8j5Cd5kaEQE0X2DoYjA.jpg
79sjYM5Awk2vtZcP-6pfbQ.jpg
Ivba1LcTrUSdFkzAfslYmA.jpg
v5NUEXhLlE-U6YT00YlXlA.jpg
8WvY6d8YQkyWDc3zZB3nzQ.jpg
C6yep3MlUUagur_jjHR1PQ.jpg
VB6Yqwhxbk2pLvAzcvO5Bw.jpg
kR6hBSwiPUijokQBlqHR6Q.jpg
yl9qg360jE2pEg2KL7pOYQ.jpg
HgR6OoeVIEOoPNBlM64iMw.jpg
0n0rwsyBv0q-AjOeXei4jA.jpg
oMW26EbMUkGcrWSC95RwgQ.jpg
7_3k4xmzqUec1DaYYsozow.jpg
wRkDWPRfukeFPVts6wHONg.jpg
ICdPbMiEbUua8ng_yo6JyQ.jpg
mJmYmNrlsEmfMqpTrSQh3A.jpg
gmHXOpS6wUayZOqdQ4m88g.jpg
kdbKAyxD7EGTVkjJCmqACg.jpg
DArE7dRBp0qSkAHIp5_Iug.jpg
62bw9A_1502vN7iO7cpIvQ.jpg
Z5Y4PHSq_026fhm0eALjAQ.jpg
A2qpdBQ_PUeyFIx0y4K54A.jpg
HMY39qZxYEeDtH7oKzuhMA.jpg

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.