Rıza Çalımbay: "Yabancı sayısı serbest olsun"

alcnpktn

Forum Üyesi
30 Nis 2023
3,207
0
0
Bursa
Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, yayıncı kuruluşa açıklamada bulundu.

Sivas'taki istikrarlarını değerlendiren Çalımbay, "Sivas'ta 4. senem oluyor, ondan önce de 3 yılım var. Benim en çok çalıştığım yer. Bütün takımlarda, liglerde dalgalanma oldu. Biz tabii ki takım olarak 3 sene üst üste Avrupa'ya gidiyoruz. Şu an Türkiye'de üst üste Avrupa'ya giden Anadolu takımı yok. Çok iyi puanlar kazandırdık, iyi takımlar, yendik, eledik. Sivas'a Avrupa takımlarını getirdik. Kimse bizim 3 sene üst üste gideceğimizi beklemiyordu. Türkiye Kupası alacağımızı da kimse hesaplamıyordu. Tarihinde Türkiye Kupası almamış, final oynamamıştı Sivas, ikisini de yaptık. Özellikle bu sene 2-3 günde bir maç oynuyorsunuz. Sezonu en son kapatan biziz, en baştan açan yine biziz. Ondan sonra belli bir süre geçtikten sonra hem lig, hem Avrupa, belli bir süre sonra kupa geliyor. Şu anda 3 yerde de gidiyorduk. Bu durumlarda kadronuz geniş değilse, oyuncularınız 2-3 günlük şeyi kaldıramazsa o zaman problem oluyor. Kadro derinliği ve kadroda kaliteli oyuncuların olması gerekiyor. Kimlerle birlikte gidiyoruz; Trabzonspor, Fenerbahçe, Başakşehir. Bizim dışımızdaki takımların, bütçesi bizi 10'a katlar. İstedikleri oyuncuları da alıyorlar. O zaman biz yine de yarıştan kopmuyorduk, sonuna kadar gidiyorduk. Çok güzel işler yaptık ama bir yere kadar. Arkasının gelmesi için önce takımı daha da güçlendirmek gerekiyor. Çok zor maçlar oynuyorsunuz. Gittikçe zorlaşıyor. En son Fiorentina ile oynadık, ezilme gibi bir şey olmadı ama biraz daha kaliteli oyuncular bulunursa o zaman daha yukarıya gidebilir. Bir Anadolu takımı olarak biz çok güzel şeyler yaptık." dedi. YABANCI SAYISI YORUMUYabancı sınırı ile ilgili görüşleri sorulan deneyimli teknik adam, "Yabancı antrenörler buraya gelince şaşırıyorlar. Dünyanın hemen hemen her yerinde yabancı sayısı serbest. Bizim gibi kısıtlanan yok. Bu, onlara ilginç geliyor. A Milli oynamıştır, başka bir şey bulabilirsiniz, kriterleri yapabilirsiniz. Geçen maçta bir türlü ayarlayamadık yerli-yabancıyı. Bence serbest olsun ama altyapıdan kesinlikle oyuncu almak gerekiyor" sözlerini kullandı.A MİLLİ TAKIM ANTRENÖRLÜÐÜRıza Çalımbay, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için, "Kuntz benim arkadaşım, beraber oynadık. Çok iyi bir insandır, çok da severim. Ben Milli Takım'da yabancı antrenörün faydalı olacağına inanmıyorum. Fatih Hoca, Şenol Hoca çok güzel şeyler yaptı. Mustafa Hoca ile biz Avrupa Şampiyonası'na gittik. İlk 8'de bitirdik. Avrupa'daki gelen arkadaşlarımız, kulüplerde çalışabilir, o normaldir. Ama milli maçın, özellikle Türkiye için diyorum, bizlere gelince duygulanıyoruz. Ben Milli Takım'ın her yerinde oynadım. Bizim için bambaşka Milli Takım. Çalışırsam dedim, para falan düşünmem. Yerli antrenörün daha faydalı olacağına inanıyorum. Olursa bütün arkadaşlarımız seve seve görevini yapar. Ben iddia ediyorum, başarılı da olurlar." şeklinde konuştu.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.