• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Riski Sunak'ın İngiltere Kralı 3. Charles'tan iki kat daha zengin olan eşi Akshata Mu

Wizard

Forum Üyesi
3noaB_6_o02gIyNussSCVA.jpg
İngiltere Başbakanı Rishi Sunak, yalnızca İngiltere'nin ilk etnik azınlıktan gelen başbakanı olmadı. Aynı zamanda 43 yaşındaki siyasetçi, Kral 3. Charles'ı ikiye katlayan servetiyle ülkesindeki en zengin başbakan olarak tarihe geçti. Zenginliğiyle, İngiltere'deki yoksul halkı anlayamayacağı için eleştirilen Sunak'ın servetinin büyük bir kısmı ise eşi Akshata Murty'den geliyor. Peki, Akshata Murty kimdir? Hindistan'ın Bill Gates'i olarak bilenen Murty'nin babası ne iş yapıyor ve Sunak ailesinin serveti ne kadar?

R5Q-B43MlESu2J3epdLT9A.jpg
2013 yayımlanan Miras: Seçkin Ebeveynlerden Kızlarına Mektuplar (Legacy: Letters From Eminent Parents to Their Daughters) adlı kitaba göre, Hindistan'ın en zengin insanlarından biri olan N. R. Narayana Murty, damadı olacak insandan ilk kez haberler olduğunda karışık duygular içerisindeydi. Forbes'e göre toplam serveti 4,5 milyar dolar olan Murty Hindistan'ın Bill Gates'i olarak tanınıyor.*Murty, "Bize hayat arkadaşını bulduğunu söylediğinde ben biraz üzgün ve kıskançtım. Ama Rishi ile tanıştığımda ve onu zeki, yakışıklı ve en önemlisi dürüst bulduğumda, kalbini* neden çalınmasına izin verdiğin anladım" dedi.
uoYRyJ-6ME6Hd7vtGsZGPg.jpg
İngiltere'nin yeni Başbakanı Sunak, İngiltere'nin son 200 yıldır gelen en genç lideri olmakla kalmadı ve aynı zamanda ülkenin beyaz olmayan ilk başbakanı oldu. Sunak, aynı zamanda büyük ölçüde eşi sayesinde, siyaset kurumunun zirvesine ulaşan en zengin insanlardan biri oldu.
Ty6UeXHAL0uYgOvpN7qpCg.jpg
42 yaşındaki Akshata Murty, babasının yazılım şirketi Infosys'de yaklaşık 715 milyon dolar değerinde %0,93'lük bir hisseye sahip. İngiltere'deki zenginleri* yıllık olan sıralayan Sunday Times Zenginler Listesi'ne göre bu hisse, çiftin tahmini toplam 730 milyon sterlinlik (yaklaşık 15,5 milyar lira) servetinin büyük bir kısmını oluşturuyor.
umSP0ICrwkOOAG6bN7ki1Q.jpg
Diğer taraftan geçen ay vefat eden Kraliçe 2. Elizabeth'in servetinden fazla olduğu belirtiliyor. Sunday Times, ölmeden önce hükümdarın net değerini 370 milyon sterlin (yaklaşık 8 milyar lira) olarak belirledi. Ancak, bu süper zenginliği daha önce Sunak'ı pek çok kez zor durumda bıraktı.
1x3EllmVSk6DVrCQQdkV7A.jpg
Diğer taraftan, geçen Nisan ayında, milyarlarca dolarlık bir servetin varisi olan Akshata Murty'nin yurt dışında yaşadığını beyan ederek İngiltere dışındaki gelirlerinden vergi ödemediği ortaya çıkmış, yasal olan bu durumun tartışma yaratması üzerine Murty tüm küresel gelirleri için İngiltere'de vergi ödemeyi kabul etmişti.
v-6L2SJjyEy0ojbGEvncKw.jpg
O sırada Maliye Bakanı olan Sunak ise İngiltere'deki vergi mükelleflerinin üzerindeki genel yükü 1940'lardan bu yana en yüksek düzeyine çıkarmıştı.
DL3kzBHIFEqcXCNV18smdQ.jpg
Eleştirilere cevap veren Murty,* "Son günlerde insanlar vergi statüm* hakkında sorular sordular: Açık olmak gerekirse, bu ülkede İngiltere gelirim üzerinden vergi ödedim ve uluslararası gelirim için uluslararası vergi ödedim. Bu düzenleme tamamen yasal ve İngiltere'de ikamet etmeyen birçok kişi böyle vergilendiriliyor. Ancak birçok kişinin bunun kocamın siyasi rolüyle uyumlu olmadığını düşündüğü ortaya çıktı" dedi.
eDVsyYB2L0m8tp8fVjAJ1Q.jpg
İngiltere'nin Times gazetesine Ağustos ayında verdiği bir röportajda çiftin serveti sorulduğunda Sunak, Truss'a karşı yürüttüğü ilk seçim kampanyasında söyledi:"Bence bu ülkede insanları karakterlerine ve eylemlerine göre değerlendiriyoruz, banka hesaplarında ne olduğuna göre değil. Bugün şanslıyım ama böyle büyümedim. Sahip olduklarım için gerçekten çok çalıştım, ailem çok çalıştı ve bu yüzden bu işi yapmak istiyorum."
NhfqkjM9Z0ep2-fQsiKy-w.jpg
R. Narayana Murthy,* Miras: Seçkin Ebeveynlerden Kızlarına Mektuplar adlı kitapta Infosys'in kızının doğumundan bir yıl sonra, 1981 yılında kurulduğunu belirterek, "O günlerde evde telefon alacak paramız yoktu. Biriyle iletişime geçmek için hep yürürdük. Hayat bizim için o zamandan beri değişti ve yşu an eterince paramız var, ancak yaşam tarzımızın basit olmaya devam ettiğini biliyorsunuz" diye ekledi.
8seNQfqI002EHMjPPlogNg.jpg
Diğer taraftan Sunak ve Murty'nin ikisi de Stanford Üniversitesi'nde MBA eğitimi alırken ABD'nin California eyaletinde tanıştığı biliniyor. Ardından ikili 2009 yılında Hindistan'ın Bangalore şehrinde evlendi. Sunak ile Murthy'nin Krishna ve Anoushka adlı iki kızı oldu.
O6rq6BhFBk6eUhtDGv0wBQ.jpg
Murty, 2011 yılında kadın giyim markası Akshata Designs'ı kurdu.2015'te ise Sunak, Muhafazakar Parti'den Parlamento Üyesi olarak seçildi.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.