• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Mado'nun kurucusu da konteynerde kalıyor: Düştüğümüz yerden kalkacağız

Linux

Forum Kurucusu
Admin
8EU8EOwStEqfmZFC8LLjIA.jpg
Kahramanmaraş'ta ünlenerek dondurma başta olmak üzere birçok ürün üretip satan Mado'nun birçok dükkanı deprem felaketinden etkilendi. 3 fabrikası depremlerde hasar gören Mado'nun 60 çalışanı da hayatını kaybetti. Bu süreçte çalışanlarını motive etmek için fabrika girişine konteyner yerleştirip, işleri koordine eden Mado'nun kurucusu Mehmet Sait Kanbur (74), "Yiğit düştüğü yerden kalkar, diyorum. Biz de düştüğümüz yerden kalkacağız. Bize düşen sorumluluğu biliyoruz" dedi.

J1gu6hPgc0S4K6lotv8soA.jpg
Kahramanmaraş merkezli depremler, kentteki binlerce bina gibi dünya markası Mado'nun fabrika ve dükkanlarını da etkiledi. 60 çalışanını kaybeden Mado'nun kentteki 3 fabrikasından 1'i tamamen, 2'si ise kısmen hasar gördü. Tam kapasite olmasa bile Kahramanmaraş'ta üretimini sürdüren Mado, 38 ülke ile Türkiye'nin tüm illerine dondurma ve diğer ürünlerini ulaştırmaya çalışıyor.Depremlerde zarar gören fabrikasının girişine 21 metrekarelik konteyner yerleştirip, işleri koordine eden Mado'nun kurucusu, 4 çocuk babası Mehmet Sait Kanbur, yaşadığı süreci anlattı.
cbAHJb1nqU-hA7pgpTeriA.jpg
9'uncu kattaki evinde depreme yakalanan Kanbur, şehirden ayrılmadığını, bunun da çalışanların motivasyonu için gerekli olduğunu belirtti. Kardeşleri ile bundan sonra da kentten ayrılmayacaklarını, 3 bin çalışanının yanında duracaklarını söyleyen Kanbur, bunu yapmaya mecbur olduklarını ifade etti.Fabrika önünde kurulan 80 çadırda aileleri ile kalan çalışanlarına, kardeşi Atilla Kanbur ile yemek dağıtan Kanbur, en kısa zamanda 310 konteynerin de tamamlanacağını söyledi.
czKwoXH7aEW6JyZluDtvQg.jpg
Hızla yaralarını sarmaya çalıştıklarını belirten Kanbur, "Yüzde 10-15 gibi bir kapasite ile bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Dışardaki bayilerimize mal vermek zorundayız. Bir taraftan insanlara moral verip, bir taraftan da üretim yapmak zorundayız. Bir taraftan bakım, onarım, bir taraftan da kısmi üretim yapmaya çalışıyoruz. Günlük 100 ton üretim kapasitemiz var.Köylerden aldığım sütleri çevredeki depremzedelere dağıttım, insanlara ikram ettim ve aldığım sütlerin parasını da üreticiye verdim. Kendi üreticilerimi de muhafaza etmem lazım. Üreticilerimin yemlerini bile gönderdim" dedi.
PLFH1HTGcUeZzn2ufGydnA.jpg
Şirket olarak zorlu bir süreçten geçtiklerini anlatan Kanbur, "Biz de deprem yaşadık. Ben de depremin içindeydim, başka bir yerde değildim. Su fabrikamız yok oldu. Tabii bunlar kolay değil. Bunları yaşarsanız, görürsünüz. Dışardan bakılınca her şey kolay görünüyor. Fakat her zaman dediğim gibi bizim malımız, canımız Maraştır. Maraş'ı düştüğü yerden kaldıracağız. Başka da bir izahı yok.Çalışan olmadığı için dışarıdan çalışanlar*getirdim. Şehir tamamen boşaldı, herkesin psikolojisi değişti. Fabrikanın önüne çadır kent kurdum. 310 tane de konteyner kuruyorum. Üretim için başka şehirlerden insan getirmeye çalışıyorum. Maraş'ta hayatın devam etmesi lazım. Tüm zorlukları da inşallah aşacağız" diye konuştu.
IAGWIGvGgUSW9I9OySofNw.jpg
Sorumluluklarının farkında olduğunu ifade eden Kanbur, şöyle devam etti:"Çünkü bizim Maraş'tan başka gidecek bir yerimiz yok. Bizim toprağımız, doğduğumuz yer burası; öleceğimiz yer de burası. Hep söylediğim bir şey, bir Anadolu tabiri var. 'Yiğit düştüğü yerden kalkar' diyorum. Biz de düştüğümüz yerden kalkacağız. Bize düşen sorumluluğu biliyoruz. Çünkü Maraşlıyım, ben Maraş'ım. Maraş'ı, benim kaldırmam lazım. Maraş'ın kalkınması demek; Türkiye'nin kalkınması demektir. Çünkü Maraş, kendine geldiği zaman Türkiye kendisine gelecek. Maraş; kadim bir şehir, medeniyet şehri. İnşallah yeniden bir şehir yapacağız.
1vBeXHz2ZESk9DrwHzPiQw.jpg
Yeniden kadim bir şehir haline getireceğiz. El ele verip, bu şehri düştüğü yerden kaldıracağız. Şu anda çalışanlarımızın moralleri iyi. Gelecekte inşallah bu şehri yine kaldıracağız. Mado, üstüne düşen görevi biliyor. Kimsenin bize bir şey demesine gerek yok. Ölü de bizim, diri de bizimdir."
JVjealWJokOJeZQKIMnf-A.jpg
D7xb92hGpEmMhXjT0yE5_Q.jpg
6FGRIoKfiU6XzZvHZr8sKg.jpg
Y_bJ8zm63EeiOTBeFI4hQQ.jpg
NeMabHIRCUuLwhc9V2IVpQ.jpg
vsjErIvMTEuAp1I_d_xXHw.jpg
S8Qi0o16lkS1J98ASgdsKA.jpg
Pmsa-_q9f0moDqM_BtTs8Q.jpg
tzyPxz_LukWEyU1nBLRtlA.jpg
8iuP8weWoUiQCwqNklRa-Q.jpg

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.