• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım merkezi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Lakin Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir? Lakin ile İlgili Cümleler ve Kullanımı

Rümeysa

Forum Üyesi
6109e53d86b2472d9476b5f3.jpg
Lakin kelimesi Arapça kökenli bir sözcük olarak öne çıkar. Aynı zamanda Türkçede yaygın olarak değerlendirilen ve taşıdığı anlam üzerinden önemli bir sözcük şeklinde ifade etmek mümkündür.

Lakin Ne Demek, TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Lakin cümleyi genelde bağlayıcı bir amaç altında kullanılır ve Türk Dili Kurumu üzerinden şu şekilde karşılık bulur;

- Ama
- Fakat
- Ancak

Bu şekilde yukarıdaki karşılıkları ile beraber cümlenin ortasında herhangi bir yerde kullanılabilmektedir.

Lakin Cümle İçinde Kullanımı

Lakin kelimesi özellikle cümle içinde örnekler üzerinden ele almak sözcüğün daha iyi anlaşılmasına imkan verebilir.

''Ben bugün denize gidecektim lakin vazgeçtim.''

''Sizin de gelirdim lakin param yok.''

Görüldüğü gibi yukarıdaki şekilde üzerinden ele alındığı zaman, bağlayıcı olarak cümleleri bir araya getirme görevini üstlenmektedir.

Lakin ile İlgili Cümleler

• Akşam oldu lakin hala gelmedi.
  • Güzel lakin çok şımarık birisi.
  • Çok çalıştım lakin ne yaptıysam başaramadım.
  • Bütün gün seni bekledim lakin bir türlü gelmedin.
  • Kardeşime hediye almak istiyorum lakin param kalmamış.
  • Ona çok kızgınım lakin çekip gitmesine asla göz yumamam.
  • Mavi elbisesini giymeyi düşünüyordu lakin hala kurumamış.
  • Sana yardım edeceğimi söyledim lakin senin de çabalaman lazım.
  • Benimle gelmene izin veririm lakin beni oralarda sorgulamayacaksın.
  • Lakin, bir bağlaçtır, ama, ancak ve fakat anlamlarında kullanılır.
  • Sokakta oynayabilirsin lakin akşam ezanı okunurken mutlaka eve gel.
  • Sana tatlı getirdim lakin sen sevmezsin ama neyse yine de önüne koyuyorum.
  • Bu geziye giderken sana da haber verirdim lakin her geziyi burnumdan getiriyorsun.
  • Siz bize gelecektiniz lakin biz size geldik.
  • Biz onunla evlenecektik lakin bazı engeller çıktı.
  • Dayım bize gelecekti lakin dedem bırakmadı.
  • Öğretmen bizi geziye götürecekti lakin havalar bozdu.
  • Okul müdürünü çok severiz lakin o bizi hiç sevmez.
  • Çok fazla kitap okurum lakin bu kitaba denk gelmedim.
  • Her ay birkaç dergi alırım lakin okumaya fazla fırsat bulamam.
  • Her gün yazı yazarım lakin yine de yetişmez.
  • Şiir bana güç verir lakin düz yazı da ilham verir.
  • Arkadaşlarımı severim lakin mnefaatçilerden hoşlanmam.
İki Nokta :)) Nedir, Görevleri Nelerdir? İki Nokta Kullanım Alanları ve İki Nokta ile İlgili Cümleler Noktalı Virgül (;) Nedir, Kullanım Alanları ve Görevleri Nelerdir? Noktalı Virgül ile İlgili Cümleler Nesne Nedir? Türkçe'de Belirtili Ve Belirtisiz Nesne Örnekleri Nelerdir? Nesne ile İlgili Cümleler

Devami...

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.