''Kulüpler Birliği denilen aslında Kulüpler Ayrılığı'dır''

Broker

Moderatör
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
Veli Can Şahin ve Eyüp yardımcı Spor Analitik TANDEM Programı'nda Beşiktaş gündemini değerlendirdiler.

Veli Can Şahin;Kulüplerin borçları açıklandı. Fenerbahçe 6 Milyar 537 MilyonBeşiktaş 5 Milyar 752 MilyonGalatasaray 4 Milyar 633 MilyonTrabzonspor 2 Milyar 835 MilyonBunlar acayip rakamlar ve her yıl 1 Milyar artıyor. Geçen yıl seninle konuştuğumuzda 1'er milyar daha azdı.Nereye kadar gidecek?Eyüp Yardımcı;Nereye gidecek ve bu işin çözümü ne? Bu işin çözümü yok, geriye dönüşü de yok. Beşiktaş Denetleme Kurulu'nun belirlediği borç 6.250 Denetleme Kurulunun sorduğu, soruşturduğu, araştırdığı ve ortaya çıkardığı raporda sonuç bu, Beşiktaş Kulübü CEO'su bu borç rakamını bana göre 5.300 basınada yansıyan 5.700... Şimdi bu işin sayın Hasan Arat'da çok güzel değindi bu konuya, bu işin sana, bana, ona göresi olmaz. Beşiktaş'ın bir Denetleme Kurulu var, işinin ehli insanlar orada çalışıyorlar, görev almışlar, araştırıyorlar, tetkik ediyorlar ve ortaya çıkan rakam 6.250 basına yansıyan 5.700 sayın CEO ise bana göre 5.300 diyor ve açıklama yapıyor bu rakamı söyleme nedenlerini açıklıyor. Bu işler dediğim gibi sana göre, bana göre olmaz o zaman Denetleme Kurulu niye var? BU adamlar niye o zaman araştırma yapıyorlar? Niçin bu rakamlar ortaya çıkıyor? Senin ekonomik olarak röntgenini çekiyor ve sonuç bu diyor. Bu 6.250 gerçeğinini üzerine sen sezon sonunda 7-8 oyuncu transfer etmek istiyorsun. Nasıl getireceksin?Veli Can Şahin;Borçlanarak...Eyüp Yardımcı;O zaman borç 6.250'den 7.250, 7.500 olacak ve o zaman CEO çıkıp bana göre diyerek başka bir rakam açıklayacak...Veli Can Şahin;Sence kulüp yöneticilerinin umurunda mı şu anda.Eyüp Yardımcı;Umurunda olsa zaten böyle olmaz.Veli Can Şahin;Şimdi Spor yasasıda girdi ya devreye kulüplerin sorgulanması vesaire öyle bir şeyde söz konusu değil demek ki! Kendi yaptığı borçtan sorumlu olmayacağını düşünen yöneticiler var demek ki şu an. Yapılan harcamalara göre öyle yani bir yılda şu an 1 milyar 353 milyon borcu artmış Beşiktaş'ın diğer kulüplerde aynı.Eyüp Yardımcı;Diğer kulüplerin içindeki gerçek boyutu bilmiyoruz. Şimdi orada açıklanan rakam mesela Fenerbahçe CEO'nun bana göresi mi? Bilmiyoruz. Veli Can Şahin;Puan silme durumunu biliyorsun. Deprem olduktan sonra Gaziantep ve Hatay'ın ligden çekilme durumu sonra maçların tescil edilen aynı kalması oynanmamış maçların ise hükmen gelip sayılması gibi bir durum söz konusu. Buna itirazı olan takımlar var, kabul eden takımlar var. Bugünde Kulüpler Birliği Başkanı ve Fenerbahçe Kulübü başkanı sayın Ali Koç'un açıklamaları oldu; 7 takım bir kararı kabul ediyor, 4 takım bir kararı kabul ediyor, 1 takımda Hatayspor'da çekimser oy kullandı. TFF'ye bir sunum yapacaklarını söylediler ve TFF'ninde buna göre bir karar vermesi gerektiğini söylediler.Eyüp Yardımcı;Beşiktaş'ın anlamlı sayın Ahmet Nur Çebi'nin yerinde ve anlamlı bir itirazı var burada. Bir deprem ve acılar yaşadık ve Allah bir daha yaşatmasın şimdi bu acılı ortamda doğal olarak o bölgenin iki takımı dediler ki; biz devam edemeyeceğiz. Şimdi sen o insanlara zorla bir şey yaptıramazsın çünkü ortada bir gerçek var manzara var şimdi bu manzara ışığında kim toplantı yaptı? Nasıl kimler karar aldı, ne oldu, aldı bitti falan bir karar alındı. Bu kara alınmadan önce, Beşiktaş'ın bu itirazı yapmadan önce yapılması gereken şu; Kulüpler Birliği denilen aslında Kulüpler Ayrılığı'dır ortada birlik filan yoktur, kimse kimseyi kandırmasın. Kulüpler Birliği toplanırdı ve bu işler daha yaşanmadan, federasyon daha bu işleri açıklamadan yok o maç sayılsında bu maç sayılmasın falan filan ona buna girmeden Kulüpler Birliği toplanırdı Hatayspor ve Gaziantep'de dahil olmak üzere derlerdiki böyle bir durum var, madem siz artık maçlara çıkamayacaksınız, bu işin doğrusu bu dur ilk maçlarda, ikinci maçlarda yok hükmünde sayılır. Sen bunu oynadın, bunu oynamadın, nasıl olsa ben ilk maçta galiptim, benim kârıma bu işler böyle olmaz, mesela aynı durumda Fenerbahçe olsaydı ya da Galatasaray olsaydı bugün nasıl karar alırlardı? Mesela playoff tartışılıyor Galatasaray playoff'a neden evet desin?

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.