• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım merkezi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Koruma Kalkanı..!!

alcnpktn

Forum Üyesi
Konumuz Beşiktaş'ın güncel hali....Önceliğimiz dün Duhuliye'de patlayan Ceyhun Kazancı'nın istifa haberi..Bir Ceyhun Kazancı kimdir? İki kulüpteki görev tanımı nedir? Bu soruların cevabı bende kısmen var,yok.Kendisini şahsen tanımıyorum. Beşiktaşlı varlıklı bir ailenin fertlerinden biri olduğunu okuduğumu hatırlıyorum bir yerlerde. Futbol dünyasına eğitim alarak ve profesyonel çalışarak hizmet verdiğini biliyoruz. Bir TV yayınında da gördüğüm kadarı ile İngilizcesi kendini ifade edebilmenin çok üzerinde. Ha dedikodu kazanında da mevcut hükümetin ön ayak olması ile bizim kulubün içine sokulduğu da idda edildiğine şahit oldum. Kah söylentiler kah bildiklerimiz ile ortada bir adam Ceyhun Kazancı. Yani öyle Polat Alemdar gibi yüzü değiştirilmiş sesi ile oynanmış bir hayal kahramanı değil. Buraya kadarkiler birinci sorumuzun cevabı.Peki ya ikinci soru? Sportif Direktör. Sarı çizmeli Mehmet ağa. Ne iş yapar bu kişi? Valla benim bildiğim bu adamlar başkandan sonra ikinci kişi dünyadaki örneklerinde. En önemli özellikleri çim yutmuş olmaları. Toprak yemiş, bengay yalamış olmaları. Adı üstünde sportif direktör. Profesyonel oyuncu geçmişi olması şart oğlu şart. Teknikten,taktikten anlayacak.Teknik direktörü atayacak gerikirse istifasını isteyecek. Transferde teknik direktörün istediği poziyonlara kısa/uzun listeyi tek başına hazırlayıp tüm sorumluluğu alacak.Eğer idari direktör yoksa da kulüp içinde tüm pazarlık aşamalarını da yönetecek. Eldeki bütçeyi harcama konusunda yetkili olacak. Şimdi bütün bunlar Ceyhun beyde var mı? Ya da kendisine yetkilendirme yapılmış mı? Tabi ki hayır.Bakın ben Ceyhun beyin görev tanımını tahminliyeyim size. Hocanın istediği mevkilerdeki topçuları menejerlere aktarmak. Oralardan gelen oyuncuların bütçelerini de başkana sunmak. Bu kadar. Bakın başka herhangi bir görevi olmadığına eminim ama ispat edemem. Ha bir de arkadaşın İngilizcesinden de faydalanıp arada tercümanlık da yaptırıyorlardır. Yani ne sportif ne de idari olarak herhangi bir yetkisi, etkisi falan yoktur bu ülke düzeninde.Bu yazı yanlış anlaşılmasın Ceyhun Kazancı'yı falan koruma yazısı değildir de adamın üzerine haksızca çullanan güruhu uyarma yazısı olarak kabul edilebilir. Bu pozisyonlar başkanların,yönetimlerin '' Koruma Kalkanı'' dır işte o kadar. P.tesi Salı beyaz yakalı arkadaşımız gider şimdiye kadar bütçe yok diye onay verilmeyen bir çok transfer düşer. Ne olur? Başkan, yönetim 1 sene daha kazanır. Yahu buluyorsan Ceyhun,Ali;Veli gibi kendini yetiştirmiş, dil bilen, uluslararası bağlantısı kuvvetli, iletişim kabiliyeti yüksek pırlanta gibi çocukları neden çakala çukala yem ediyorsunuz ey yetkililer. Koy yanına eski, kaliteli yetişmiş topçularından birini yap idari sportif ayırımını ver bütçeyi, yetkiyi yaslan arkana sor hesabını. Ama olmaaazzz.. Sonra kim hava atacak imza törenlerinde, kupa seramonilerinde ya da dernek davetlerinde. Başkanım aşşağı başkanım yukarı. Eh bir de başarısızlık gelirse doğru adamları seçemediniz diye de hesap sorarlar camiadan. En iyisi mi ara bir pozisyon yapalım birini de oturtalım. Etinden sütünden faydalanırken işler kötü giderse medyadaki farelerimiz ile çöplemeye başlayalım. Valla benim Beşiktaş adına gördüklerim bunlardır. Ha Ceyhun Kazancı da susacak. Sessizce gidecek aynı Şenol Güneş'in gittiği gibi. Bu piyasada kalmak iş bulmak onların birinci öncelkleri çünkü. Hatırlayın son senesinde Şenol hocaya kızmamızın tek sebebi kötü hoca olmasından değil zaten öyle düşünmek bizim haddimizi aşar da kim Beşiktaşlı kim değili çok iyi anlarız hamdolsun. Konuş hocam neler döndüğünü anlat tüm taraftar bilsin dedik o Milli takıma gitmeyi sistemin içinde kalmayı daha mantıklı buldu. Kendi adına da karıyeri açısından doğrusunu yaptı. Aynısını yapacak sayın Kazancı da. Ama söylüyorum koyun Ceyhun beyin yerine hayatının tek anlamı Beşiktaş olan bir neferi ve sonra da yapın bu muameleleri.. Bak bakalım neler oluyor, ne kapı kalıyor ne baca. Koymazlar koyamazlar çünkü onların ihtiyacı liyakat yada kulube sadakat değil sadece iş gördürtmek. Bu kafa hüküm sürdüğü sürece, kendini korutan da memnun koruyan kalkan da.Bize laf düşmez yani.. Herkese iyi pazarlar..Bülent Bilirgen/duhuliye.com

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.