• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Kırtasiye yardımı başvurusu ne zaman? e-Devlet öğrencilere kırtasiye yardımı başvurus

JeSteR

Forum Üyesi
fYbgzaXaokmY6sSzXao-4g.jpg
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kırtasiye yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devlet'te bulunan SGK'nın Eğitim Öğretim Yardımı Talebi ekranından alınan başvurulara dair ayrıntılar da öğrenciler ve aileleri tarafından merak ediliyor. Peki, kırtasiye yardımı başvurusu ne zaman?

sScnKD1BmEamgjt9FAD1hg.jpg
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen kırtasiye yardımı bu yıl da gündemde. Öğrenciler ve velilerin, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı öncesinde kırtasiye telaşı sürüyor. Defter, kalem ve kağıt gibi ürünleri temin etmek isteyen aileler, kırtasiye yardımı başvurusunu araştırıyor. İşte, 2023 kırtasiye yardımında son bilgiler...
e0gpsS3HfkqUpKtE5KYOgw.jpg
Eğitim ve öğretim yardımı ödemeleri, müracaat olmaksızın MEB ve YÖK kayıtlarından öğrencilik durumları kontrol edilerek ödeniyor.Her yıl Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir kereye mahsus olarak verilen kırtasiye yardımı başvurusunun bu yılki etabı için henüz açıklama gelmedi.Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kırtasiye yardımı başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. e-Devlet'te bulunan SGK'nın Eğitim Öğretim Yardımı Talebi ekranından başvurularınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
pi-28crG00-pHGmNby56TQ.jpg
Kırtasiye yardımı, yılda bir defa olmak üzere 1 Eylül-31 Aralık tarihleri arasında ödenir.Başvuranların kırtasiye yardımı başvurusu için şartları yerine getirilmesi durumunda ödeme PTT veya başvuru sırasında verilen banka hesap numaraları üzerinden hesaba yatırılıyor.
QeGeWUjgzE6ecM5qC7YnMg.jpg
Hane halkı kişi başı aylık ortalama net geliri asgari ücretin 1/3'ü altında olanlar dar gelirli olarak kabul edilmektedir. Dar gelirli ve ekonomik zorluk yaşayan aileler ve maddi durumu kötü olan aileler Sosyal Yardımlaşma kaydı oluşturduktan sonra bu ödemeleri alabiliyor.Ayrıca Afet ve felaket gibi olaylara maruz kalan kişilerin çocukları da bu yardımları alabilirler. Koruyucu ailelere giden çocukları içinde ödenen bu SED yardımı sadece T.C. vatandaşı olan kişilerin alabilecekleri bir yardım türüdür.
eNqABfYYqUWT5iuLuO8H5w.jpg
- Çocuğa ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı- Öğrenci velisine ait T.C. Kimlik veya Nüfus Cüzdanı- Çocuğun halen daha öğrenci olduğunu gösteren okuldan alınacak öğrenci belgesi- Veli için gelir belgesi ya da işsiz olduğuna dair SGK'dan alınan belge- Ailenin ikametgah adresi ve aile bireylerine ait nüfus kayıt örneği- Aile eğer kirada ise kira sözleşmesi- Evin mülkiyeti aileden birininse tapu fotokopisi- Öğrenci velisi için İŞKUR kayıt belgesi- Muhtarlıktan alınan fakirlik belgesi

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.