" 'Ismael gitsin'le 'Ismael düzeltsin' arasındaki farkı dış faktörler belirliyor"

Broker

Moderatör
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
Vole yorumcusu Serkan Akkoyun, siyah-beyazlıların oyununu ve Valerien Ismael'i değerlendirdi*

Akkoyun'un tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde :

ET Mİ BALIK MI BELLİ DEÐİL

Beşiktaş'ın, kötü oynadığı maçlarla iyi oynadığı maçların arasında kalan bir futbolu da var.

Bence kaybetmesine rağmen Başakşehir'e karşı iyi bir futbol oynadı. Fenerbahçe derbisinde doğru bir futbol oynadı. Ama mesela Alanyaspor maçının ikinci yarısı. Giresunspor maçının ikinci yarısı, İstanbulspor maçının tamamı kötü oynadığı bölümler olarak görülürken bir de arada eskilerin tabiriyle 'Et mi balık mı' belli olmayan bir oyunu var. Belki de tartışmanın çıkış noktası burası.

OYUN STİLLERİNDE GAZİANTEP VE ÜMRANİYESPOR'UN ARASINDA

Opta verilerine göre, 'The Anaylst'te direkt oyuna ve pas sayısına, 10+ pas dizisine göre takım oyun stilleri belirleniyor. Beşiktaş burada 10+ pas dizisinde sondan 4'üncü sırada. Direkt hücumda sondan 2'nci sırada. Ve oyun stillerine baktığımızda Gaziantepspor'la Ümraniyespor'un arasında.

Ben de şu sonucu çıkarıyorum: Şu an puan sıralamasında Beşiktaş'ı bu iki takımdan yukarı çıkaran, oyun stili olarak gördüğümüz oyunu ayıran, bireysel oyuncu becerisi. Eğer bir takım bireysel oyuncu becerisiyle bu kadar ayrılıyorsa ve ortalama maçları da varsa, orada teknik adam dokunuşunu az buluyorum.

BURAYA GELEN YABANCI TEKNİK ADAMLAR İÇİN TEHLİKE

Mesela işin gerçeğine baktığımızda ne acıdır ki Valerien Ismael'in bu tabloda sezon sonuna kadar devam etmesi bu tarifi yapamazsa zor görünüyor.
Burada şöyle de bir ayrım olabilir belki... Devam etmemeli demiyoruz. Ama ülkenin gerçeklerini biliyoruz.

'Valerien Ismael gitsin' demekle 'Valerien Ismael düzeltsin' demek arasındaki farkı dışarıdaki faktörler belirliyor. Bu da Türk futbolu için, özelikle buraya gelen gelişmeye açık yabancı teknik adamlar için bir tehlike aslında.

Şu anda Beşiktaş'ın çok bariz bir uzun top oyunu var. Yaklaşık 20 metrelik bir uzun pas aralığı var ki bu, ligin uzun pas ortalamasının da üzerinde... Bu kadar uzun oynayan takım yok. Aynı zamanda 10+ pas dizisiyle ceza alanına girmediği için savunulması biraz da kolay bir oyun (Fenerbahçe maçında gördük)

Bu oyun tüm sezona yayılabilir mi? Ismael'in değiştirmesi gereken bir zaman var mı, göreceğiz...

ISMAEL'DE BİR KARAR SORUNU GÖRÜYORUM

Burada şöyle bir sorun görüyorum ben. Ve onu da biraz hocanın hamlelerine bağlıyorum.

Fenerbahçe maçında Weghorst'a bire bir Gustavo verildi. Ve. Gustavo Henrique'nin en önemli özelliği hava topuyken Weghorst'un girdiği hava mücadelesi 11. Giresunspor maçında Giresun'un tandemde 1,80 boyunda iki tane stoperi varken Weghorst'un girdiği hava topu 0 (Sıfır).

O zaman burada da dönüp kenara bakıyorum. Hani, oyuncular çektiği şuttan sonra şöyle bir dönüp kenara bakar ya acaba var mı ısınan diye? Hoca nasıl tepki verdi? Ben de bir bakıyorum.

Orada bir reaksiyon daha doğrusu Valerien Ismael'de bir karar sorunu görüyorum.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.