Hazreti Peygamber Efendimizin torunu Gavsı Sani HazretLeri

Ayþe

Forum Üyesi
12 Eki 2022
420
0
0
Mürşid-i Kamil'in NazarlarıKalbLere Şifadır RuhLara gıdadır
Gavsı sani hazretlerini ziyaret ettinizmi Adıyaman ili kahta ilçesi durak köyü(Menzil köyü) eski adıyla Burada yaşıyan seyyid veli Nakşi silsilesinin üstadı Büyük mürşidi kamil abdülbaki el hüseyni hazretleri yaşamaktadır Ziyaret ederseniz siz şereflenirsiniz. ?Ben kulumu sevdim mi onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli, yürüyen ayağı olurum. O benimle görür, benimle işitir, benimle tutar, benimle yürür. Benden herhangi birşey isterse onu verir, bana sığınırsa muhakkak onu himâye ederim.? Bu sırra mazhar olmuş kamil bir zattır inşaallah elini tutup ona söz verip ALLah yoluna girerseniz yarın kıyamet gününde o zor günde size rehber olacaktır o sıkıntılı zamanda Lütfen iyi düşünün ve zor günler için fırsat varken ALLah doslarına sığının onun içindir!
"İşte, Sâdât-ı Kiram bu yüce devlete ermiştir. Allahu Teala onlara bu yetkiyi vermişti...Gavs-ı Sânî Hz.leri, kamil mürşidlerin nazarının etkisini şu misalle anlatmıştır:?Sâdât-ı Kiram?ın nazarı kaplumbağa nazarı gibidir. Kaplumbağa yumurtasını yapar, biraz geri çekilir, yumurtaya bir müddet nazar eder. Sonra onu kuma veya toprağa gömüp gider. Onun bu bakışı yumurtayı olgunlaştırmaya yeter ve belli bir müddet sonra yavru meydana gelir. Sâdât-ı Kiram?ın nazarı da kalbi olgunlaştırır. Allah dostlarının nazar ilahî bir nurdur. Bu nur kalbin ilacı olur. Allahu Teala kudsî bir hadiste dostlarına verdiği bu nur hakkında şöyle buyurmuştur:Yukardaki kutsi hadis [size=x-large]YARABBİ BEN PİŞMANIM YAPMIŞ OLDUÐUM BÜTÜN GÜNAHLARDAN KEŞKE YAPMASAYDIM İNŞAALLAH BİR DAHA YAPMAYACAÐIM
Seyyidlik seceresi su sekildedir:
1- Seyyid Abdülbaki el-Hüseyni
2- Seyyid Abdülhakim el-Hüseyni
3- Seyyid Muhammed
4- Seyyid Ma'ruf
S- Seyyid Tahir
6- Seyh Seyyid Kâl
7- Seyyid Hace Ehu Tâhir
8- Seyyid Said Ebu'l-Hayr
9- Seyyid Ali
10- Seyyid Halil
11- Seyyid Hasan