Hangi ev aleti ne kadar elektrik tüketiyor?

Wizard

Forum Üyesi
13 Eyl 2022
8,459
0
0
h4r_1w67s0SEa7N-nBRgGg.jpg
Avrupa'da kış yaklaşırken enerji krizi nedeniyle birçok ülke tasarruf planlarını devreye sokuyor. Artan maliyetleri düşürmek adına vatandaşlar da enerji tasarrufuna yöneliyor. Peki evlerde her gün kullanılan kombi, TV, buzdolabı, ütü gibi aletler ne kadar enerji tüketiyor?

ylFrZzzoKUSdPvTsiHVhxA.jpg
Kışa doğru giderken enerji krizi nedeniyle Avrupa'da tasarruf önlemleri artmaya başladı. Pek çok ülke maliyetleri düşürmek adına yeni önlemleri devreye sokuyor. Avrupa'daki tasarruf planları akıllara ev aletlerinin enerji tüketimini getirdi. Kombi, buzdolabı, fırın, televizyon, ütü gibi pek çok ev aleti günlük olarak sıkça kullanılıyor.Peki bu aletler ne kadar enerji tüketiyor?İşte kalem kalem evde kullanılan ürünlerin elektrik tüketim miktarları...
G4dxHZFO4km7x_COa-MLwg.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 35 saatAylık Tüketim: 14 kwh
JAXhLH-fTkielLjh4gvncw.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 6 saatAylık Tüketim: 19 kwh
G0MDJduBzEu0c8eFlReN1w.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 5 saatAylık Tüketim: 10 kwh
3yub3mfU2ki9kZJPMLBW8w.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 168 saatAylık Tüketim: 30 kwh
YUrHSS9k3Uaavc7eM_NmCA.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 6 saatAylık Tüketim: 24 kwh
TExFM5GiwUe9mzxKnMzZIw.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 2 saatAylık Tüketim: 20 kwh
9QIwzk4NOkmSsVB93w2XUA.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 56 saatAylık Tüketim: 34 kwh
BeSUB2QiF0azf61fE_160A.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 2 saatAylık Tüketim: 12 kwh
tm6UeRx78kigDoNiUWus7Q.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 2 saatAylık Tüketim: 19 kwh
hL7Xc9B2qUCCACL5fzuW7g.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 4 saatAylık Tüketim: 28 kwh
Slw_PySC4U6rp7tNx2y0Sg.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 2 kwh
dn9wb_YTBE2-KSY4jUK1jA.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 3 kwh
8Mw2xRlRUUKsZBgR9Bg73A.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 4 kwh
34GMAGUTqE221J5djCRf8Q.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 4 kwh
mCxOJooTYUKSboofMkHbow.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 7 saatAylık Tüketim: 10 kwh
xiKcQIbfBEKyd9HkT7JQ_Q.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 35 saatAylık Tüketim: 2 kwh
sHfH4fCJaUSBHcIKD1EGaQ.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 56 saatAylık Tüketim: 22 kwh
oy4oRoC7Y0Ce5zaw08vCHA.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 21 saatAylık Tüketim: 91 kwh
Vb_h3WfcikGTXxFKahlv9g.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 9 kwh
L9XS2sVA1E-140rVYz_mrQ.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 168 saatAylık Tüketim: 16 kwh
XbQ71WNGbEGZEnW36_A_Mg.jpg
Haftalık Çalışma Süresi: 1 saatAylık Tüketim: 1 kwh

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.