Gruplama Sql toplam

Acoupotan

Forum Üyesi
22 Eyl 2022
166
0
0
Egypt
Merhaba arkadaşlar...Öncelikle İzmir depremini yaşayan başta İzmirli kardeşlerime ve tüm Türkiye'ye*geçmiş olsun vefat edenlere rabbim mekanlarını cennet eylesin demek istiyorum.*

Firebird kullandığım bir projede mini bir değişiklik yapacağım ama aklıma fikir gelmiyor. Bir de sizlere sorarak beyin fırtınası yapmak istedim. Satışlar tablosunda musteri_id ile birlikte o an sepete eklenen ürünler bir satıs_no ile tutuluyor. Müşteri istediğinde tüm bunların extresini alabiliyor. Extre tablosunu procedure ile veri tabanına yaptırıyorum. Müşteri extre istediğinde satışlar tablosundaki*tüm verileri extre tablosuna aktarıp oradan çekiyorum. Yalnız market gibi, hırdavat nalbur gibi mini küçük ürünler satan iş yerlerinde bazen sıkıntılar oluyor sayfalar dolusu extre çıkıyor. İsteğe bağlı olacak şekilde örneğin bir onay kutusuna bağlayarak aynı satış noya sahip olanları grupla/gruplama yaparak*göstermesini istiyorum. Gruplanan satırlarn da toplam tutarları toplanacak aynı şekilde gösterecek...*Grupladığım zaman göstermek istediğim diğer kısımlar da kayboluyor. Rapor anlaşılmıyor.*Bu konuda nasıl yol yöntem izleyebilirim... Ekran görüntüsünde anlatmaya çalıştım değerli arkadaşlar...*

image.png
ekran.png (Dosya Boyutu: 137,3 KB / İndirme Sayısı: 148)

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.