• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Futbol ve Kuralları

Beşiktaşlım

Forum Üyesi
Bu izleyiciler arasında ben de varım. Hoşuma da gitmiyor değil. İsterdim ki, yorumculardan, ben de herkesin aklından bile geçiremeyeceği ama internette dolaşan bazı (futbol kurallarının..!) mevcut olup olmadığı sorularına cevap alabileyim.. Hakemlerimiz bu yeni değişimleri benimseme aşamasındalar ama, maçlar sonrası TV’lerde yer alan yorumcular arasında da, yeni kurallar tartışılırken, aralarında ki fikir ayrılıkları, izleyenlerinde kafalarını karıştırıyor. Ben elimden geldiğince bazı kereler 3 saati aşkın çeşitli kanalların futbol yorum programlarını izliyorum. İçlerinde uzun yıllar hakemlik yapmış veya büyük kulüplerde futbol oynamış yorumcular var.. Bir türlü ortak bir fikre sahip olamıyorlar. Bazı kereler hep bir ağızdan üçü dördü lafa giriyor, ortalık savaş alanına dönüyor. Ama bu şamatalı programlar izlenme rekorları kırabiliyorlar. Bu izleyiciler arasında ben de varım. Hoşuma da gitmiyor değil. İsterdim ki, yorumculardan, ben de herkesin aklından bile geçiremeyeceği ama internette dolaşan bazı (futbol kurallarının..!) mevcut olup olmadığı sorularına cevap alabileyim.. Bakın, futbolla ilgilenen birçok kişi, internet üzerinden futbol kuralları arasında çoğunluğun bilmediği komik sayılabilecek, veya bizlere ‘’hadi canım sen de..!’’ dedirtecek futbol kurallarını dile getiriyorlar.. Gerçi benim bu hususta yorum yapma lüksüm yok.. O zaman hep birlikte, gülerek de olsa neymiş bu kurallar diye hepsine göz atalım… YOK ARTIK… 1-Kaleciler, mutlaka uzun kollu forma giymelidirler…! 2-Kaleciler, maç esnasında şayet üst formalarının kollarını dirseklerine kadar kıvırırlarsa sarı kart görürler::! 3-Teknik adamlar önceden bildirmeleri şartı ile, yedek oyuncu olarak oyuna girebiliyorlar..! Örnek olarak : ‘’Juvenntus’da oynayan Gianluca Vialli Teknik direktörlük yaptığı Chelsea’de kendisini yedek oyuncu olarak birkaç kez oyuna dahil etmişti..!) 4-Maç esnasında orta hakemin görmediği bir olaya şahit olan yan hakemler oyuncunun kırmızı kart görmesi gerektiğini hakeme bildirebilir. GÖRMEYİ ÇOK AMA ÇOK ARZULARDIM… 3.cü maddedeki Teknik Adamlar kendilerini yedek oyuncu olarak maça dahil edebilirler ile ilgili olarak, bunun gerçek olduğunu varsaysak, düşünelim bir kere: – Philip Cocu’nun forma giyerek sahaya çıkması.. – Fatih Terim’in top sürmesi.. Buna benzer daha nicelerini sahalarda görmek demek, stadyumların tam kapasite doluşmuş seyircilerinin yanında, stadyum dışında da muazzam bir kalabalığın oluşacağı ve TV’lerden de izlenme rekorları kıracağından kimsenin şüphesi olmasın..! Bora Paran | Türk Spor Ajansı

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.