• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Eğitim neferleri yardıma koştu

Rümeysa

Forum Üyesi
63e2b72e86b2442de477f5cd.jpg
MİNE ÖZDEMİR GÜNELİ- Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere tüm eğitim kurumları yardım için seferber oldu. Üniversiteler ve okullar kapılarını depremzedelere açarken arama kurtarma ve tıbbi yardım çalışmalarına destek vermek için ekipler deprem bölgesine koştu. Gidemeyenler ise bulundukları şehirlerde ayni ve nakdi yardım kampanyaları, kan bağışı, kayıp ihbar hattı, depremzede öğrenciler ve ailelerine psikososyal destek, refakatçisi olmayan çocuklar için yardım gibi çalışmalar başlattı.

Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK) verdiğibilgileregöre depremin etkilediği 10 ilde 17, 12 ilde 27 olmak üzere toplam 44 üniversitede depremzedelere hizmet veriliyor;24 saat sıcak yemek ve içecek dağıtılıyor.Üniversitelerinsağlık personeli ve gerekli ekipmanlarbölgeye sevk edilirken öğrenci kulüpleri ve uzman öğretim elemanları arama kurtarma çalışmalarına katılmak amacıyla deprem bölgesine gitti. YÖK'ün açıklamasınagöre Hatay'a ulaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı, milli dağcı Çetin Bayram'ın başında bulunduğu ekip 24 saatte 7 hayat kurtardı. Üniversitelerdeki diğerçalışmalar şöyle:

Öğrenimleri yarıda kalmayacak

Ankara Üniversitesi'ndedeprem bölgesindekiüniversitelerde öğrenim görenlereözel öğrencilik taleplerinde kolaylık sağlanacak. Ayrıca refakatçisi olmayan çocuklar için çalışma başlatıldı.

Yıldız Teknik Üniversitesi'ndedeprem bölgesindeki tüm öğrencilerle iletişim için Deprem İhbar Formu oluşturuldu. İnşaatve Mimarlıkfakültelerindekiuzmanlardan oluşanekip,hasar tespiti içinbölgeye gitti.

Akdeniz Üniversitesiihtiyaçları belirlemek için Deprem İhbar Formu oluşturdu ve yardım kampanyası başlattı. İki personelle birliktebir itfaiye aracı da bölgeye yönlendirildi.

Öğrenciler kolileri hazırladı

Depremden etkilenen bölgelere ulaştırmak için hızlı ve koordineli bir şekilde hareket eden çoğu üniversitede yardım kampanyaları düzenleniyor. Bu kapsamda İstanbul Teknik Üniversitesi'nde (İTÜ) deprem bölgesine gönderilmek üzere ayni yardımlar için stant açıldı.İTÜ'lü deprem ve afet uzmanları teknik destek için bölgeye giderken depremden etkilenen İTÜ mensuplarıylailetişim için kriz masası kuruldu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde de Gönüllülük Kulübü ilehazırlanan ihtiyaç listesi ilan edilerek yardımlartoplanmaya başlandı. Yeditepe Üniversitesi'nde de gönüllü öğrenciler tarafından yardım kolileri hazırlanıyor.

Kan bağışı yapılıyor

63e2b75786b2442de477f5d0.jpg

Deprem bölgesindekiyaralılar için kan bağışı yapmak hayati önem taşıyor. Bu konuda da adım atan üniversiteler Kızılay'ın yönetiminde kan bağışlarını kabul ediyor. Bu kapsamda İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlük binasında depremzedeler için kan bağışı kampanyası düzenleniyor.Kızılay, bugün saat 10.00 itibarıyla Rektörlük giriş alanında kan bağışlarını kabul etmeye devam ediyor.

Özel okullar da kapılarını açtı

63e2b77b86b2442de477f5d7.jpg

MEB'e bağlı resmi okulların yanı sıra özel okullar da kapıları depremzedelere açtı. Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK) Başkanı Zafer Öztürk, "Afet bölgesindeki üyemiz özel okullar, barınma ihtiyacı duyan tüm vatandaşlarımızın kullanımına açılmıştır" mesajıyla birliktedeprem bölgelerindeki okulların listesini paylaştı.

Devami...

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.