• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Cumartesi deprem çantası hazırlayan Rabia ve ailesi enkaz altında

miRBey

Denetim
Moderatör
fIVfAihHIUugoHq9yHdG0Q.jpg
Kahramanmaraş'ta 12 yaşındaki Elif Rabia Akat geçen cumartesi günü evde deprem çantası hazırladı. 'Kaju' isimli kedisi için de çantaya mama koyan Elif Rabia, videoyu Elazığ'da üniversite öğrencisi ağabeyine yolladı. Elif Rabia, polis memuru babası Mehmet, annesi Eda Akat ile birlikte videoyu çektikten 2 gün sonra meydana gelen 7,7 büyüklüğündeki depremde çöken binanın enkazında kaldı. Aile kurtarılmayı bekliyor.

Pazartesi günü merkez üssü Pazarcık olan 7,7 büyüklüğündeki depremde, Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan polis memuru Mehmet Akat (50), eşi Eda Akat ve kızı Elif Rabia (12) ile birlikte yaşadıkları Hayrullah Mahallesi'ndeki 7 katlı Sabır Apartmanı'nın çökmesiyle enkaz altında kaldı. Depremi Elazığ'da yaşayan Veterinerlik Fakültesi öğrencisi Enes Melih Akat (21), sarsıntının ardından telefonla ulaşamayınca ailesinin yaşadığı Kahramanmaraş'a geldi. Ailesinin yaşadığı evin yıkıldığını; anne ve babası ile kız kardeşinin enkaz altında kaldığını öğrenen Enes Melih Akat büyük üzüntü yaşadı. Vatandaşlarla birlikte binanın enkazında kurtarma çalışmalarına katılan Enes Melih Akat, aradan geçen zamanda ailesine ulaşamadı.
D5aUR2doM06-23cnelyCiw.jpg
Enkaz başında gece gündüz ailesinden gelecek umutlu haberi bekleyen Enes Melih Akat, depremden 2 gün önce kardeşi Elif Rabia Akat'ın kendisine gönderdiği video ile büyük şaşkınlık yaşadığını söyledi. Cumartesi gecesi kardeşi Elif Rabia'nın kendisine çok sevdiği 'Kaju' isimli kedisi için deprem çantası hazırladığı anlara ilişkin çektiği video görüntüsünü gönderdiğini ve ardından aradığını anlatan Enes Melih Akat, "Kardeşim cumartesi gece bana video mesaj attı, sonra da arayarak, 'Ağabey ben deprem çantası hazırlıyorum. Biz deprem anında kendimize bakabiliriz ancak kedimiz bakamaz. Onun için de ayrı çanta hazırladım' dedi. Videoda da kardeşim çantaya kedimiz için mama, ilaç, yelek ve tasmasını koyuyor. İzleyince kendisini yeniden aradım ve 'Deprem her an olabilir ama çantayı sürekli yenilemen gerekir' dedim. 2 gün sonra deprem oldu. Sanki deprem olacağı kardeşimin içine doğmuş. Depremden 2 gün önce deprem çantası hazırlamak kimin aklına gelir." diye konuştu.
CBPRHxo0B0K7qao8yRrtIg.jpg
Depremin ardından Kahramanmaraş'a gelerek ailesini kurtarmaya çalıştıklarını anlatan Akat, "Depremin üzerinden 5 gün geçti. Ekipler daha yeni geldi buraya. Bu apartmandan çok kişi kurtarıldı. Daha dün birisi kendi imkanlarıyla enkazdan çıktı. Allah'tan ümit kesmiyoruz ve inşallah kurtulurlar diye dua ediyorum." diye konuştu. Anne ve babasıyla birlikte enkaz altında olan Elif Rabia Akat'ın depremden 2 gün önce ağabeyine gönderdiği videolu mesajda, kedisi için hazırladığı deprem çantasının içerisine mama, tasma, ilaç, su yeleğini anlatarak yerleştirdiği görülüyor.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.