• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Bu dünyaya geldin ne amel kıldın sözleri

Linux

Forum Kurucusu
Admin
"Bu dünyaya geldin, ne amel kıldın?" sözleri, hayatın anlamı ve insanın sorumlulukları üzerine derin bir düşünceyi ifade eder. Her insanın hayat yolculuğu boyunca gerçekleştirdiği eylemler, bu dünyada bıraktığı izler ve yaptığı ameller, onun gerçek kimliğini ortaya koyar.

Bu Dünyaya geldin ne amel kıldın ilahisi dinle

Derse Allah Ben Ne Cevap Vereyim ilahi Sözleri

Bu dünyaya geldin ne amel kıldın derse ALLAH ben ne cevap vereyim
Şimdi huzuruma sen nasıl geldin derse ALLAH ben ne cevap vereyim

İki yol gösterdim hem akıl verdim iradende seni ben serbes bıraktım
rahmeti bırakıp zulmete daldın derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Ramazan verdim oruç tutmadın akşam tatlı tatlı iftar etmedin
niçin dogru yollarıma gitmedin derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Günahtan kaçmadın emrimi tutmadın beyhude yerlerde ömrünü geçirdin
Şimdi huzuruma sen nasıl geldin derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Soğuk sıcak dedin abdest almadın kibir ucu geldi namaz kılmadın
Günah yığınına çare bulmadın derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Berat Kadir verdım niçin bilmedin iki rekat olsun namaz kılmadın
Beyhude işlerden sen usanmadın derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Niçin abdest alıp namaz kılmadın ALLAHa yalvarıp etmedin Niyaz
Halk içinde senin ismin beynamaz derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Ezanlar okundu niçin duymadın ALLAHına niçin secde kılmadın
Bende sana cennetimi verirdim derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Niçin terkedersin farzı sünneti duymadınmı cehennemi cenneti
Değilmisin Muhammedin ümmeti derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Ben seni yarattım has güller gibi kaş verdim göz verdim sümbüller gibi
Söyle amelini bülbüller gibi derse ALLAH ben ne cevap vereyim

Ulu Peygamberleri ben sana verdim Cennetli olmayı sana gösterdim
O fani dünyada niçin boş durdun derse ALLAH ben ne cevap vereyim…

İlahi, insanın hayatı boyunca yaptığı amellerin, inancın ve ibadetlerin önemini vurgularken, aynı zamanda Allah’a karşı duyulan sorumluluğu da hatırlatıyor. Her bir dize, Allah'ın rahmeti ve insanın iradesi arasındaki dengeyi sorguluyor. Özellikle, Ramazan, namaz ve diğer ibadetlerin önemi üzerinde durulması, Müslümanlar için bir çağrı niteliğinde.
Bu eser, bireyin hayatındaki seçimlere dikkat çekiyor ve kişinin Allah'a karşı olan sorumluluklarını yerine getirmediğinde nasıl bir cevap vereceğini sorguluyor. "Ben ne cevap vereyim?" ifadesi, bireyin kendi içindeki boşlukları ve yapılması gerekenleri hatırlatıyor.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.