''Beşiktaşlının uykusu...''

Broker

Moderatör
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
Doruk Koç, Duhuliye.com okurları için kaleme aldı

2021 yazı...

Beşiktaş futbolda, kadın futbol şubesi de dahil alınabilecek bütün kupaları almış.
Tarihine efsane bir sezon daha eklemiş, kırılması çok zor olan bir rekora daha imza atmış.
O sezonun bütün heyecanı, stresi, yorgunluğu sporcularla birlikte bizlere de yansımış.
Başkan televizyonda, tarihi başarının haklı gururunu yaşıyor. Yaşarken mazisinden de bir şeyler anlatıyor:

"Kartalspor'da başkan vekilliği yaptım. Babamız Karabükspor'un kurucusu, onun yanında gittik geldik. Galataspor'da başkan yardımcılığı yaptım. Bunlar çok kıymetli kulüpler. Şimdi Karabükspor maalesef küme düştü. Kartalspor ve Galataspor da çok altlarda, artık yoklar. Artık sadece flamaları var, BAL Ligi'nden futbolcu getirip oynatmaya çalışıyorlar.."

Başkan anılara dalınca içim geçmiş, televizyon açıkken olduğum yerde uyuyakalmışım...
Çok kötü bir kabus gördüm.
Rüya bu ya, o birkaç saniyelik rüyada tam 1,5 sene yaşadım.

Rüyamda geçen bu 1,5 senede Beşiktaş futbolda 3 tane hoca yollamış,
Sonraki sezonu yedinci bitirmiş, diğer sezonun devre arasına sekizinci sırada girmiş. Kupada çeyrek final göremeden elenir olmuş...

Voleybol takımı küme düşmüş, küme düşme yasak demişler, sonraki sene bi daha düşmüş...

Allen Iversonlara, Deron Williamslara, Carlos Arroyolara formasını giydiren, ülkemize Avrupa kupası getiren Basketbol takımı, rakipleri Avrupa şampiyonu olurken ikinci sezonda küme düşme noktasına gelmiş, karga mıdır kuş mudur, acayip bir şeye dönmüş...

11 sezonu üst üste olmak üzere son 17 sezonda 14 şampiyonluğu olan hentbol takımı Müfit Hoca ile yollarını ayırmış, ligde dördüncülüğe kadar gerilemiş,

Türkiye'ye kadın futbolunu getiren, ezeli rakiplere kadın futbol takımı kurduran Beşiktaş, öncü olduğu kadın futbolunda da orta sıralarda dolaşmaya başlamış,

Borç devraldığınız tutarın iki katına, 6 milyar 250 milyon TL seviyelerine çıkmış...

Uykuya dalarken duyduğum sözler tekrar ediyor kabusumda:

"Kartalspor'da başkan vekilliği yaptım. Babamız Karabükspor'un kurucusu, onun yanında gittik geldik. Galataspor'da başkan yardımcılığı yaptım. Bunlar çok kıymetli kulüpler. Şimdi Karabükspor maalesef küme düştü. Kartalspor ve Galataspor da çok altlarda, artık yoklar. Artık sadece flamaları var, BAL Ligi'nden futbolcu getirip oynatmaya çalışıyorlar."

Belki 1,5 dakika süren rüyada tam 1,5 seneyi yaşayıp gördüm.
Ter içinde, korku içinde, dehşet içinde uyandım.
Bu rüyayı yorumlar mısınız sayın başkan?

Kartalspor, Galataspor, Karabükspor derken,
Gündüz niyetine diyelim...
Gerçek olamayacak kadar kabus olmalı değil mi?

Duhuliye.com

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.