• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

"Beşiktaş üç transferle işi çözebilirdi..."

Beşiktaşlım

Forum Üyesi
Ünlü yorumcu ve futbol adamı Önder Özen, Trendyol Süper Lig'de Beşiktaş'ın sahasında Adana Demirspor'la 0-0 berabere kaldığı karşılaşmayı değerlendirdi. Demoralize olmuş bir kadro var. Önder Özen, "Beşiktaş 11’ine bakıyorum ve sezon başındaki 11’e bakıyorum. Sadece 2 kişi ikisinde de var. Gedson ve Mert. Beşiktaş, yaklaşık 10 yıldan fazla süredir bir teknik direktörüne kadro veremedi. İlk defa oldu bu. Yarışabilir bir kadro verilmedi. Demoralize olmuş bir kadro var. İlk 11’den 9 oyuncu yok. Yönetim kurulunun işi zor ama taraftar da haklı. Önlem alabilirlerdi. Çünkü bir vaatle gelindi. İşin içinde Beşiktaş’ta top oynamış futbol insanı kimliği olan büyükler de var. Onlar bu kadrodaki erozyonu ilk fark edenler aslında. Seçimden önce bu futbol insanları mutlaka bir hazırlık yapmıştır. Sadece network ile olmaz. O zaman da söylemiştim. Güney yarım küre ters takvimli ligler oynatan ülkelerle dolu. Hiçbir şey olmuyorsa bile o ters takvimde bitmiş olan kontratlar var. En azından bu zorlukları bilen futbol insanları o dönemde bakabilirlerdi. Önlem alabilirlerdi. A değilse de B-C planlarını oralardan yapabilirlerdi. Beşiktaş hiç yeni bir takviye koyamadı. 9 puanlık fırsat haftasına Beşiktaş, hazırlıksız çıktı. Yönetim kurulu olarak buraya bir hazırlık koyamadı. Fenerbahçe Krunic’i getirdi, koydu. Bonucci’yi getirdi, koydu. Beşiktaş, çok çok eksik olmasına rağmen hiç yeni bir takviye koyamadı. Beşiktaş, bence çok yeterli olan takımına sezon başında çok problem satın aldı. Problem satın alıp problem kiralamış oldu Beşiktaş. 3 transferle çözebilirdi. Dolayısıyla erime de devam edince nitelikli oyuncular da ceza alınca bugün bu sonuçlar gayet normal. Yönetim kurulu taze bir yönetim kurulu. Yönetim kurulu kendi kendini yıpratır eğer Amartey’e kalırsa. Hoca da yıpratılmamalı. Uluslararası bir kimlik, deneyimli bir teknik adamdır. Yapacağı çok şeyler vardır ama alacağı sonuçlar hocayı da yıpratabilir. Yönetim kurulu, buna da izin vermemeli. Semih süper oynamadı ama etkili oynadı. Semih, Rebic ile oynayabilirdi. Hem de santrforda görmüş olurduk Semih’i. Hem de Ghezzal, Rashica, Rebic üçlüsünün önüne gelmiş olacaktı. Onlarla oynamak, biraz farklı Semih izlememizi sağlardı. Semih süper oynamadı ama etkili oynadı. Kötü de oynasa etkili oynayacak gibi bir havası var. Maçın başında, ilk 2.5-3 dakikada Semih 2 defa topla buluştu. Birinde, bekin arkasına vurup gitmek istedi. Bek müsaade etmedi. Vurup gitmeyecek orada, ceza sahasında yakalarsa manevra yapacak, sallanacak, kaleyi arayacak. Tam da o duruma gelebilirdi, Cenk çık, Rebic gir, Semih santrafora gel. Kombinasyon yapma şansı olabilirdi. Hikmet Hoca’nın hakkını verelim. Kazanacak oyunu oynadık derse Fernando Santos, yanlış olur. Demirspor takımı 10 kişi ve bu sezon en zayıflamış kadrosuyla sahada. Şimdi Hikmet hocanın hakkını verelim. 45 dakika 10 kişi kalmış takımına disiplinli bir şekilde takım savunmasını uygulatabildi. Özellikle, Beşiktaş cepheden gelirken dikkatimi çekti, hoca taktiğin kodunu söyledi. Düzenli ordu gibi iyi bir takım savunması yaptı. Beşiktaş, 1.37 xG üretirken bunları arka arkaya yapmadı. Fasılalarla yaptı. O fasılalarla olması şunu gösterir. Beşiktaş daha iyi takım. Sadece bunu gösterir ama bunu dalga dalga yapsa ulaşsaydı bu xG’ye o zaman Beşiktaş oynadı ama olmadı diyebilirdik. Yusuf atıldığında topla oynama oranları, Adana Demirspor lehineydi. Hocaya zaman verilmesi gerekiyor. Hocanın bir lafı var, bundan 10 gün önce. `Dolmabahçe’de kimse bizim kadar koşamaz, kimse bizden daha fazla savaşamaz, kimse bizden daha fazla korkutamaz, kimse bizim yapabileceklerimize cevap veremez.‘ Bu tabii ki bu uzun vadede vaat. Hocaya zaman verilmesi gerekiyor. Beşiktaş, namağlup 2. olurdu taraftar tepki gösterirdi. Bugün, 90. dakikaya kadar destek verdi Beşiktaş taraftarı. Bugünün en büyük doğrusunu taraftar yaptı. Takım da biraz kıpırdamalıydı. Özellikle tecrübeli oyuncuların. Taraftarla aynı niyette olmaları lazım. Hocanın mesajlarını alın artık oyuncular, bu mesajlar size. Sahada üretmeye çalışan bir Semih, sorumluluk alan bir Rashica gördüm, onun dışında yok. Stoper konusunda da bir ustalık olmalı. Ortalama oyuncular, pasları sayacak, usta oyuncular kupaları. Fernando Santos biliyor ki bizim ligimizde havadan çok çözüm var. Beşiktaş, önümüzdeki sezon her maçı favori gibi oynamak zorunda. Doğal olarak rakiplerin hayalini kuracağı şey, kornerden atar mıyım, kenar serbest vuruştan atar mıyım? Bunları hayal edecekler. Uzun boylu, deneyimli, uzun bacaklı olsun, stoperlerin önünü kapatsın. 29 yaşında bir Atiba Hutchinson’a kim hayır der? Bu tip gerçekten gerekiyor. Atiba ve Josef gibi profil gerekiyor. Stoper konusunda da bir ustalık olmalı. Hep deneyim, hep deneyim, hep deneyim. Omurgada çaylaklarla favori olunmuyor. Yönetim kurulu çok kredi kaybetmeden önümüzdeki sezona başlamalı. Beşiktaş, bir süreçten geçiyor. Bu süreçten çıkınca yeni bir sürece girecek. Ben, o sürece ne katabilir ona bakıyorum. 3. olması şart değil. Bu dönemden çıkarabileceğim maksimum oyuncu, maksimum teknik ekip-oyuncu uyumu, maksimum teknik ekip-tribün uyumu önemli. Bu ilişkinin yıpranmadan geçişi üçüncülükten daha önemli. Yönetim kurulu çok kredi kaybetmeden önümüzdeki sezona başlamalı. 4-0 kaybedilen maçtan sonra antrenmanda konuşulan ilk şey savunma işleridir. Bu maçın ana fikri takım savunmasıydı. Doğal olarak o savunma işlerinin konuşulması, uygulanması bir sonraki maçın arkasından konuşmalara da yansır. Bu maçın ana fikri takım savunmasıydı. Şu dönemde, Ümraniye’ye 2-3 oyuncunun gelmiş olması havayı, suyu değiştirir. 2-3 tane yeni yüz, usta oyuncu umut verebilir. 3 oyuncu bambaşka bir hale getirebilir. 4 maç 12 puan yapsanız tribün dolar. ‘Dolmabahçe’ye gel’ demek için 3 yeni oyuncu indirmen gerek" dedi. | Ajansspor

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.