• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Baksı Kültür Sanat Vakfı'nın Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu

Haberci

Forum Üyesi
-99-Psku4kSRe6R76MIwRg.jpg
Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ve Anadolu'dan ilham alan kültür projelerinin ödüllendirildiği Anadolu Ödülleri sahiplerini buldu.

Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen ve Anadolu'dan ilham alan kültür projelerinin ödüllendirildiği Anadolu Ödülleri*verildi.**Hilton İstanbul Bosphorus'ta düzenlenen törenin açılışında konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Baksı Müzesi'nin kendisini çok etkilediğini belirterek, bütün medeniyetlerin çıkış noktasının Anadolu olduğunu çok daha iyi hissettiğini söyledi.

Demircan, başarı için hayal etmek, tasarlamak ve gerçekleştirmek gerektiğinin altını çizerek,*"Prof. Dr. Hüsamettin Koçan'ın yaptığı bütün işlerde hayalini ve ilhamını Anadolu'dan aldığını biliyorum. Yeni tasarımları zorlayarak düşünce ve üretim hayatını kodlamaya çalıştığını görüyorum. Bundan dolayı kendisini alkışlıyorum. Çünkü Türkiye'nin ihtiyacı budur. İlhamımız elbette kültürümüz, bunları sıra dışı eserler hale getiren de sanatçılarımız olacaktır. Dünyanın bütün şehirlerinde bir kültür var. Bütün bu kültürler birbirinden üstün olamayacağı halde bizim kültürümüzü diğerinden ayıran gerçek duygu nedir? Onun cevabı, Hacı Bektaş'ın dediğidir: Aslanlarla ceylanlar dosttur kucağımızda" şeklinde konuştu.

"ANADOLU HERKESE YAŞAMA ŞANSI VERMİŞTİR"

Baksı Kültür Sanat Vakfı ve Müzesi kurucusu sanatçı ve akademisyen Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Anadolu'nun olağanüstü bir hafıza olduğuna dikkati çekerek, "Anadolu herkese yaşama şansı vermiştir. Bizi hep köprü diye tanımlıyorlar biz köprü değil merkeziz. Batıdan gelenler burada bir filozofi, doğudan gelenler ise bir değerler dünyası yaratmıştır. Anadolu onun için kültürün cömert bir döl yatağıdır"*dedi. Koçan, Anadolu'nun birikiminin önemine değinerek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kültür üç şeyden etkileniyor, tarih, coğrafya ve çağ. Anadolu'da yaşayanlar o kadar hızlı ilişkiler içinden geçiyoruz ki bunları birbirine karıştırırız. Anadolu'daki büyük zenginliği yeniden değerlendirebilir ve bugünün insanına barış ve kardeşlik için sunabiliriz. Anadolu, kendisinde yaşayan herkesin, her ağacın, her çiçeğin, her nehrindir. Anadolu bütün insanlığın ortak mirasıdır. Biz sanata ve sanat tarihine ürün üzerinden bakacağız. Böyle baktığımızda tutunacağımız geleceğimiz var diye düşünüyoruz."

PXV1V1fLdUWVbgWQTR8_OA.jpg
ÖDÜLLER ÇİFTLİ YILLARDA KURUMLARA, TEKLİ YILLARDA KİŞİLERE VERİLECEK

"Geleceğe Öneriler" başlığıyla düzenlenen 2022 ödül programında Yapı Kredi Yayınları "Edebiyat", Arkas Sanat Merkezi "Görsel Sanatlar", Hisarlı Ahmet Sempozyumu "Müzik" ve İzmir Sinema Kültür ve Eğitim Derneği "Sinema" alanında Anadolu Ödülü'ne layık görüldü.

Onur Ödülü İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın olurken, Doğan Değer Ödülü de Topraktan Toprağa Biyobozunur Atık Yönetim Projesi'ne verildi. Bu yıl ilk kez verilen alana katkı ödüllerine ise Varlık Yayınları, Afyon Klasik Müzik ve Caz Derneği, Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ile Temiz Hasat Tüketim Kooperatifi değer bulundu.

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.