• Vaynet.net, Türkçe içerikli genel forum sitesi ve eğlenceli paylaşım sitesi olarak kullanıcılara keyifli ve etkileşim dolu bir forum deneyimi sunuyor. Forum sitemizde merak ettiğiniz sorulara cevap bulabilir ve bildiğiniz konularda da diğer forum üyelerimize yardımcı olabilirsiniz.

Foruma katılmak için BURAYA TIKLAYIN

Adı Barbie Oppenheimer olan kadın yaşadığı zorlukları anlattı

Haberci

Forum Üyesi
G4rCz9FQ3kiYAKalM-ICCw.jpg
Dünya sinemalarında aynı anda vizyona giren "Barbie" ve "Oppenheimer" kısaca "Barbenheimer" emekli bir öğretim görevlisinin hayatını etkileyebilir mi? Eğer adı*Barbie Oppenheimer ise yanıt, evet!

Sinema salonlarında 21 Temmuz'da başlayan "Barbie" ve*"Oppenheimer" filmlerinin etkisi hala sürüyor.*Biri oyuncak dünyasının en ünlü isminin feminist manifestosu, diğeri atom bombasının mucidinin hayatı...

Pandeminin ardından güç kaybeden sinemayı yeniden ayağa kaldırdığı söyleyen "Barbie" ve "Oppenheimer" filmleri, kısaca "Barbenheimer" bir emekli öğretmenin hayatını etkiledi.

Eşinin babası, atom bombasının babasıyla üçüncü kuşaktan kuzen olan*beş torun sahibi, Boston Üniversitesi'nden emekli öğretim üyesi Barbara Oppenheimer, yazı oldukça hareketli geçirmiş. Slate gazetesine verdiği röportajda yüksek sesle adını söylediğinde birçok kişinin şaka yaptığını düşündüğünü anlatan Barbara Oppenheimer, gençlik yıllarından bu yana Barbie lakabını kullandığını da söyledi.

"Otele giriş yaparken 'Barbie Oppenheimer!' dedim. Adam, 'Benimle dalga mı geçiyorsunuz?' dedi" şeklinde anısını anlatan emekli öğretim üyesi,*21 Temmuz'da iki filmin aynı anda vizyona çıkması sonrası üniversite arkadaşlarından esprili mesajlar aldığını anlattı.*

HdxbvrlyqkiajAqvBIYEUw.jpg
"O hafta sonu filmler çıktığında dünyanın dört bir yanındaki üniversite arkadaşlarım bana mesaj attı, ne var ne yoksa yazdılar, bilirsiniz işte 'bomba ve sarışın bomba' gibi şeyler" diye konuştu. Eşinin uzaktan akrabası olan*J. Robert Oppenheimer hakkındaki filmi gösterime girdiği hafta eşiyle izleyen kadın, yönetmenin fizikçiyi onurlandırarak "iyi bir iş" çıkardığını düşünüyor. Bir zamanlar bilim alanında çalışmış biri olan öğretim üyesi Oppenheimer, J. Robert Oppenheinmer'ın "ahlaki ikilemlerinin" incelenmesini özellikle "ilgi çekici" bulduğunu belirterek şunları söyledi:* "Onun bu sorularla uğraşmasını ve bunun siyasallaşmasını seyretmek... Bence en ilginç sahnelerden bazıları, o dönem Los Alamos'ta çalışanların hissettiği vatanseverlikle ilgili olanlardı."

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.