''Aboubakar transferi camiaya bir mesaj anlamına geliyor ''

Broker

Moderatör
21 Eyl 2022
6,687
0
0
Ankara
VOLE *yorumcusu Mustafa Demirtaş, siyah beyazlılarda 3'üncü dönemine başlayacak Vincent Aboubakar hakkında açıklamalarda bulundu.*

Demirtaş'ın tespitlerinden öne çıkanlar şu şekilde:

İKİ SENE ÜST ÜSTE AVRUPA'DA OLAMAMAK OLMAZ

Beşiktaş şu anda puan durumunda maç eksiğiyle beşinci; kupadan elenmiş. Kupada yoksun ve iki sene üst üste Avrupa'da olmamak olmaz. Bunun sancıları yıllar sonra ortaya çıkacaktır. Çünkü beş yıllık puan durumları değerlendiriliyor, takımlar torba seçimlerinde gruplar seçilirken, dördüncü torbada olmamak için, en azından üçüncü torbada veya ikincide olursak ne güzel olur şeklinde hesaplar yapılıyor. Seri başları playofflarda çok önemli. Üst üste iki kez Avrupa'da olmadığı zamanlarda o takımlar yıllarca bayağı bir sancısını çekiyor.

O nedenledir ki Beşiktaş'ın artık bu sezon kendisini Avrupa kupalarına atması lazım. En azından diyebiliriz yani; şampiyonluğa tekrar ortak olamasa bile en azından Avrupa yapması lazım.
Bunun için bir kapı kapandı. Kupa gitti. Tek kapı yani lig kaldı. Bu yüzden Beşiktaş'ın bu geçiş döneminde kazandığı maçlar; özellikle Adana Demirspor galibiyeti çok değerli bu anlamda. Oyuncuların olmadığı, daha transfer yapmadık, eksiğiz denilen dönemi Beşiktaş kazanarak geçti.

''BİZ ZİRVEYE OYNUYORUZ'' MESAJIDIR

Aboubakar transferi şöyle bir mesaj anlamına geliyor... Futbolcular arasında bu böyledir. Hatta sadece futbolcular arasında da değil, camia içinde de gerçekten bu iş böyle. Camia kulübün mesajını alır. Negatif veya pozitif. 'Galiba bizden bir şey olmaz' mesajını da alır. 'Yok ya; biz yine zirveye oynuyoruz galiba' mesajını da alırlar.

Diyelim Beşiktaş Weghorst'un gidişinin ardından Aboubakar'ı almıyor da sezon sonuna kadar Cenk Tosun'la Muleka'yla falan idare edelim, sezon sonu başka bir santrafor bakılır denildiği anda hem camia hem oyuncu grubu hem yönetim diyecek ki bu sezon bizden bir şey olmayacağını düşünüyorum. Buraya kadar yani, nereye kadar olursa yani...

Ama Aboubakar transferiyle Beşiktaş tekrardan bir havaya girecek. Biz tekrardan yukarıya oynayabiliriz düşüncesini sağlayacak. Şampiyonluk potasına sokacak.

ÇOK ÖNGÖRÜLEMEZ BİR FORVET

Öyle bir oyuncu zaten Aboubakar öyle zaten. Kanıtlı bir şey. Zaten kendi röportajı da var; 'Ne zaman Beşiktaş'a gelsem şampiyon oluyoruz; Beşiktaş'a iyi geliyorum' diye. Kalite olarak da gerçekten üst seviyede bir adam. İzlemesi de çok keyifli bir santrfor.

Benim Beşiktaş tarihinde izlemekten en keyif aldığı santrforlardan bir tanesi. Yani çok öngörülemez bir forvet. Hatta yine bu hafta maç Kayserispor maçı olduğu için yayıncı kuruluş önceki Beşiktaş - Kayseri maçlarından goller gösteriyor... Geçen gün denk geldim onu izliyordum. İki ayrı sezonda Beşiktaş'ta ne goller atmış ya! Sadece Kayseri maçları kolajından bahsediyorum yani...

Duhuliye.com

Genel Forum

Türkçe Forum Siteleri

İnternette bilgi paylaşımı ve tartışma ortamı arayanlar için forum siteleri uzun yıllardır popüler bir tercih olmuştur. Her yaştan ve ilgi alanından kullanıcıya hitap eden genel forum siteleri, teknoloji, oyun, kültür ve daha pek çok konuda geniş içerik sunmaktadır. Bu platformlar, katılımcıların hem öğrenme hem de eğlenceli vakit geçirme ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Forum Sitesi

İnternette Türkçe forumlar üzerinden içerik paylaşmak, dil bariyerini ortadan kaldırarak yerel kültüre uygun bir deneyim sunar. Türkçe forum siteleri, kullanıcıların bilgiye kolayca ulaşabileceği, aynı zamanda sosyal ve eğlenceli paylaşımlar yapabileceği platformlar oluşturur. Türkiye'deki internet kullanıcıları için bu forumlar, ilgi çekici konularda derinlemesine sohbetler sunar.

Genel Forum Siteleri

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmak isteyenler için eğlenceli forumlar, keyifli bir alternatif sunar. Farklı hobilere ve ilgi alanlarına yönelik içeriklerle dolu olan bu forum paylaşım siteleri, kullanıcılarına samimi bir ortamda vakit geçirme fırsatı sunarken, aynı zamanda yeni insanlarla tanışma imkanı da sağlar. Eğlenceli paylaşımlar ve interaktif etkinliklerle dolu olan bu platformlar, hem öğrenmeyi hem de keyifli vakit geçirmeyi bir arada sunar.

İnternette yeni bir topluluk arayan ya da bilgi alışverişi yapmak isteyenler için genel forum siteleri harika bir başlangıç noktasıdır. Geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türkçe forumlar, herkesin ilgisini çekecek konularla doludur. Siz de bu platformlara katılarak, kendi ilgi alanlarınıza uygun başlıklarda sohbetlere katılabilir ve katkıda bulunabilirsiniz. 

Not : Lütfen Çekim Paylaşım Forumları için sitemizi kullanmayın.