insanlara uğraşmayı sevmemek.

EmeL

Forum Üyesi
14 Eyl 2022
803
0
0
cidden benim bu kimin naptığı nereye gittiği ne paylaştığı zerre ilgimi çekmiyor konuşurken bir şey anlattığında detay öğrenmek istemiyorum soru sormak istemiyorum biriyle en son ne zaman dedikodu yaptığımı hatırlamıyorum bile atılan mesajlara da farkında olmadan kafamda cevap verip geçiyorum bazen ama bunu tavsiye etmem hoş bir alışkanlık değil gerçekten umrumda olan gerçekten merak ettiğim bir kaç tane insan var hayatımda gerisinden banane yapmamız gereken aslında teknik bir iş insanlara karşı bir beklenti duygu olmadan ilgili olan evcil insanlarla iyi geçinmeyi bilir hemde her durumda bu tasavvufi bir derstir yani insanları umursayarak duygusal tepkiler vermek yanlış bir şey aslında insanlar konu mankenidirler iyi geçinmeyi başarırsa bir insan yani bozuk bir tipi bile hizaya sokabilirse sevinebilir çünkü bu aynı zamanda o kişinin de manevi olarak iyi notlar aldığını başka insanlara da olumlu etki ettiğini gösterir aynı zamanda insanlarla uğraşmak kavga etmek tartışmak bi o kadar gereksiz çok fazla.

ama onun suçu. onun suçu tüm mermileri ıslık çal ev yanıyor fırtına başlıyor
şehirlere ışık ve vagon sesi ile gidiyoruz burada kültür enstitüsü gibi bir şey var.

(enstitüsü)
bağımsız bir kuruluş biçiminde kurulmuş olan ve genellikle belli konularda araştırmalar yapan ve kimi durumlarda öğretime de yer veren eğitim kurumu.